Program autorski - "Edukacja regionalna w przedszkolu"

Celem programu jest kształtowanie u dzieci więzi z najbliższym środowiskiem poprzez poznawanie i pielęgnowanie tradycji, zwyczajów, poznanie kultury materialnej i przyrody regionu. Przy realizacji programu bazuje się na naturalnych i samorzutnych zainteresowaniach dzieci sztuką i najbliższym otoczeniem w którym dziecko żyje.

Edukacja regionalna rozpoczyna się  poznawaniem przez dziecko budynku przedszkolnego i jego otoczenia, następnie osiedla, miasta i regionu.

Sposób realizacji programu stanowią wycieczki, kontakty ze środowiskiem społecznym, kulturowym oraz przyrodniczym. To również organizowanie kącików sztuki ludowej regionu, gromadzenie materiałów o Łęcznej, wykonywanie wystaw zebranych materiałów i prac plastycznych dotyczących tej tematyki.