Karta magnetyczna

Regulamin korzystania z karty magnetycznej rejestrującej rzeczywisty czas pobytu dziecka w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Łęcznej
1. Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w Przedszkolu obowiązuje wszystkie dzieci i ich rodziców (opiekunów prawnych) korzystające z usług Przedszkola.
2. Elektroniczny system ewidencji,rejestruje czas pobytu dziecka w Przedszkolu za pomocą rejestratora zamontowanego w Przedszkolu i kart zbliżeniowych przypisanych do każdego dziecka.
3. Przyprowadzając dziecko Rodzic (opiekun prawny) rejestruje to zdarzenie przykładając kartę zbliżeniową do czytnika umieszczonego w Przedszkolu. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone lub odebrane (urządzenie wykrywa pojawienie się karty w zasięgu czytnika sygnałem dźwiękowym i świetlnym – zapala się dioda).
4. Zarejestrowane informacje trafiają do oprogramowania, które zlicza czas pobytu dziecka w Przedszkolu. Pracownik przedszkola posiada elektroniczny raport zawierający ilość godzin jakie dziecko spędziło w placówce w danym miesiącu.
5. Na podstawie zarejestrowanej obecności dziecka, automatycznie naliczana jest opłata za całodzienne wyżywienie.
6. Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia dziecka ze względu na brak karty, wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin pracy przedszkola (tj. od godz. 6.00 do godz. 17.00) z odliczeniem 5 godzin na bezpłatną realizację podstawy programowej. Każda w/w sytuacja powinna być zgłoszona intendentowi, celem ujęcia dziecka do przygotowania całodziennego wyżywienia.
7. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są przyprowadzać dziecko najpóźniej o godz. 8.00. z uwagi na realizację Podstawy programowej w godzinach od 8.00 do 13.00. Po tym czasie wejście do Przedszkola będzie zamknięte.
8. Ze względu na brak w Przedszkolu grup 5 godzinnych (bezpłatnych), minimalny czas pobytu dziecka w Przedszkolu wynosi 6 godzin ( tj. od godz. 8.00 do godz. 14.00). W wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach dziecko może być odebrane wcześniej, jak i przyprowadzone później.
9. Rozliczenie godzinowe za pobyt dziecka w Przedszkolu odbywa się na mocy: Uchwały Nr XLIV/239/2018 Rady Miejskiej w Łęcznej z dnia 27.02.2018r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dla dzieci, któredo końca roku szkolnegow roku kalendarzowym kończa 6 lat w publicznych przedszkolach,oddziałach przedszkolnych i innych formach wychowania przedszkolnego ( z późn.zm.)
10. Przedszkole daje w depozyt Rodzicom/opiekunom jedną kartę służącą do rejestracji jednego dziecka w systemie. Rodzic/opiekun potwierdza własnoręcznym podpisem jej przyjęcie i zwrot.
11. Oprócz karty, o której mowa w punkcie 10 istnieje możliwość nabycia kart dodatkowych. Koszt nabycia dodatkowej karty jest zgodny z obowiązującym cennikiem producenta kart i leży po stronie Rodzica/opiekuna.
12. W przypadku zgubienia, zniszczenia, bądź innej utraty karty magnetycznej Rodzic/opiekun jest zobowiązany do natychmiastowego powiadomienia o tym fakcie Dyrektora Przedszkola. Na wniosek Rodzica/opiekuna prawnego zostanie wydana nowa karta. Koszt wydania nowej karty jest zgodny z obowiązującym cennikiem producenta kart i leży po stronie Rodzica/opiekuna.
13. Wszystkie dane osobowe, przetwarzane przez system, wykorzystywane będą tylko i wyłącznie w celu naliczania opłat za pobyt dziecka w Przedszkolu.
14. Regulamin wchodzi w życie w terminie 14 dni od podania go do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej Przedszkola Publicznego Nr 2 w Łęcznej.
Załącznik do Zarządzenia Nr 7/2019 Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 2 w Łęcznej z dnia 10.07.2019r