O przedszkolu

Przedszkole Publiczne Nr 2 mieści się w Łęcznej przy ulicy Staszica 19. Pracuje tu wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna. Jesteśmy placówką publiczną.Organem prowadzącym jest Gmina Łęczna.

Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Kuratorium Oświaty w Lublinie. Dokumentem regulującym funkcjonowanie placówki jest Statut Przedszkola Nr 2 w Łęcznej.

Przedszkole nasze posiada 175 miejsc dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Do przedszkola przyjmujemy dzieci na pobyt całodzienny (jedenastogodzinny). Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00.

Przedszkole  posiada  duży, bezpieczny otoczony zielenią  ogród wyposażony w zjeżdżalnie, huśtawki, bujaki, karuzele i piaskownice z którego korzystają dzieci z siedmiu grup. W budynku przedszkola znajdują się  sale do zajęć  oraz sala gimnastyczna do gier i zabaw, wyposażona w przybory do ćwiczeń gimnastycznych oraz instrumenty do zabaw rytmicznych i tanecznych.

W celu stworzenia miłej i ciepłej atmosfery wszystkie pomieszczenia są bardzo kolorowe,  udekorowane pracami dziecięcymi. Zapewniamy dzieciom integralny rozwój wszystkich sfer osobowości, czuwamy nad rozwojem fizycznym, kształtujemy zmysły, uczymy kierowania emocjami, rozwijamy sprawności emocjonalne i społeczne wdrażając prawidłowe normy zachowań w grupie.