Psycholog i pedagog specjalny

konsultacje dla Rodziców

poniedziałek, wtorek godz. 8:00 – 8:30

Drodzy Rodzice!

Witamy Was w kolejnym roku przedszkolnym. Głównym naszym zadaniem w przedszkolu jest rozpoznawanie indywidualnych potrzeb rozwojowych, edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci.  W swojej pracy podejmujemy działania sprzyjające rozwojowi kompetencji oraz potencjału dzieci w celu poprawy ich funkcjonowania.

Indywidualne zajęcia specjalistyczne  prowadzone są z dziećmi wymagającymi wsparcia przede wszystkim w zakresie sfery emocjonalnej, ale również poznawczej, koordynacji wzrokowo- ruchowej, integracji sensorycznej. Podczas spotkań dzieci uczą się rozpoznawać, nazywać i wyrażać swoje emocje, nabywają umiejętności interpersonalnych, wzmacniają swoją samoocenę, przez co wzrasta ich motywacja do pracy.

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne organizujemy w małych grupach, również dla dzieci przejawiających trudności w funkcjonowaniu społecznym. W ciągu całego roku odbywają się również zajęcia zespołowe integrujące dzieci, czy też wprowadzające w świat bajkoterapii.

W razie pytań, wątpliwości związanych z rozwojem dzieci, serdecznie zapraszamy na konsultacje, postaramy się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości.

Mamy nadzieję, że będzie to kolejny rok owocnej współpracy :D