Rozwijamy zmysł dotyku w terapii Integracji Sensorycznej

Utworzono dnia 18.11.2023

Tym razem na zajęciach specjalistycznych stymulowaliśmy nasz zmysł dotyku przy użyciu sensorycznych misiów, które można przytulać, dotykać i jednocześnie wykorzystywać do różnorakich zabaw sensorycznych. Znajdujące się we wnętrzu przytulanek różnorodne wypełnienia (kamyki, ziarna grochu, ryżu itp.) dostarczały dzieciom wielu dotykowych stymulacji. Praca z wykorzystaniem sensorycznej tablicy manipulacyjnej to sposób na wspieranie rozwoju kreatywności i samodzielności u dzieci, w oparciu o doświadczanie dotykiem, słuchem i wzrokiem. Dzięki różnego rodzaju ruchomym elementom umożliwiającym dzieciom przesuwanie, przekręcanie, naciskanie, wiązanie, otwieranie i zamykanie, przedszkolaki mogą uczyć się różnych sposobów manipulacji przedmiotami w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

Najwięcej radości przyniósł piasek kinetyczny, który jest bardzo miękki, a dzieci zachwyca tym, że nie brudzi rąk. Zabawa z piaskiem, która przypomina lepienie z plasteliny, ma ogromne właściwości terapeutyczne i wyciszające.

Rozwijamy zmysł dotyku w terapii Integracji Sensorycznej

Utworzono dnia 18.11.2023, 20:36