Projekt "Moja angielsko-hiszpańska przygoda"

Podczas realizacji projektu Moja angielsko-hiszpańska przygoda nauczyciel określa każdego miesiąca zakres tematów, słownictwo, które zostanie przetłumaczone na język hiszpański podczas zajęć z języka angielskiego. Jednocześnie, nauczyciel zachęca Rodziców i opiekunów, do skorzystania z bezpłatnej usługi: Tłumacz Google https://translate.google.pl w celu tłumaczenia, utrwalenia, posłuchania wraz z dzieckiem wymowy poniższych słów, zwrotów.

Wprowadzane słownictwo i wyrażenia w języku hiszpańskim w październiku dla grupy 3 - latków oraz 4 - latków:

pato-kaczka, araña- pająk, ratón-mysz, mano-dłoń, cabeza-głowa, espalda-plecy, piernas-nogi, pies-stopy, manos-dłonie, brazos-ręce, calor-ciepło, frío-zimno, soleado-słonecznie, pequeño-małe, grande-duże, Levantate!-wstań!, Siéntate!- usiądź!

Wprowadzane słownictwo i wyrażenia w języku hiszpańskim w październiku dla grupy 4/5 latków oraz 5 - latków:

pato-kaczka, araña- pająk, ratón-mysz, gato-kot, perro-pies, elefante-słoń, pájaro-ptak, oso polar-miś polarny, pescado-ryba, vaca-krowa, caballo-koń, tiburón-rekin, cerdo-świnia, mano-dłoń, cabeza-głowa, espalda-plecy, piernas-nogi, pies-stopy, manos-dłonie, brazos-ręce, calor-ciepło, frío-zimno, soleado-słonecznie, pequeño-małe, grande-duże, Levantate!-wstań!, Siéntate!- usiądź!, Qué pasa?-co się dzieje?, me duele la cabeza-boli mnie głowa

Projekt "Moja angielsko-hiszpańska przygoda"

Utworzono dnia 19.10.2022, 23:59