ZAJĘCIA OTWARTE W ZAJĄCZKACH

Utworzono dnia 02.04.2023

Pisanki,  pisanki…

Święta Wielkanocne to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które przekazujemy młodszym pokoleniom. są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. I w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji  zaprosiliśmy naszych rodziców na zajęcia otwarte pod hasłem "Pisanki, pisanki…". Celem zajęć było kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz wprowadzanie dzieci w świat wartości na podstawie tekstów literackich . Na początku dzieci obejrzały teatrzyk sylwet pt. "Historia żółtego kurczątka" autorstwa B. Machonia, który przybliżył im tradycje świąt wielkanocnych oraz zapoznał z wartością jaką jest szacunek, w tym przypadku był to szacunek do rodziców. W dalszej części spotkania wspólnie bawiliśmy się z rodzicami przy muzyce w zabawę ,,Kwoka” i  "Taniec kurcząt w skorupkach". Zwieńczeniem naszych zajęć było wykonanie z przygotowanych materiałów kolorowych pisanek oraz stroików, które ozdobią wielkanocny stół. Spotkanie było doskonałą okazją dla rodziców do obserwowania swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękujemy rodzicom za obecność oraz zaangażowanie w pracę grupy i przedszkola.

ZAJĘCIA OTWARTE W ZAJĄCZKACH

Utworzono dnia 02.04.2023, 10:56