Wolontariusze w naszym przedszkolu

Utworzono dnia 24.05.2024

„Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush )

24 maja, grupy „Stokrotki” i „Bławatki” odwiedzili niesamowici goście - wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pod nazwą „Ekipa do Spraw Dobra” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Opiekunem wolontariuszek jest Pani Izabella Hapoń, która opowiedziała przedszkolakom o działaniu i funkcjonowaniu koła. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób i komu pomagają wolontariusze, jak ważne jest ich zaangażowanie i pomoc niesiona innym. Przedszkolaki z dumą opowiedziały o akcjach charytatywnych, jakie były organizowane w naszym przedszkola. Dzięki dzisiejszemu spotkaniu dzieci wiedzą już, co to znaczy być dobrym wolontariuszem oraz w jaki sposób można dać siebie innym i sprawić, aby na twarzach potrzebujących pojawił się uśmiech. Temat trudny, ale ważny. Musimy pamiętać, że pomaganie, to również wspaniała forma dzielenia się dobrem. To była bardzo inspirująca lekcja, mamy nadzieję na współpracę, wymianę doświadczeń oraz częstsze spotkania.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za niesienie dobra innym.

Wolontariusze w naszym przedszkolu

Utworzono dnia 24.05.2024, 21:07