Warsztaty kulinarne z dietetykiem w "Stokrotkach" i "Bławatkach"

Utworzono dnia 30.11.2023

Czy wszystkie słodycze „są niezdrowe”. Otóż nie .Przekonały się o tym dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Łęcznej z grupy „Stokrotki” i „Bławatki” uczestnicząc w warsztatach kulinarnych  prowadzonych przez Panią Kamilę Kowal. Okazuje się, że słodycze wykonane z dobrych i zdrowych składników są smaczne i zdrowe. Podczas warsztatów dzieci przygotowały nie tylko zdrowe słodycze bez cukru ale i przekąski. Zapoznane zostały z zasadami zdrowego odżywiania, utrwaliły nazwy owoców i warzyw. Tworzyły „ talerze zdrowia”. To spowodowało, że dzieci nie mogły się doczekać, aby zjeść to co przygotowały. A były to: „Kulki mocy”, „ Fit monte” ,”Ślimaki z tortilli”,  „Kanapki z pastą jajeczną”.

Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Wspólne przygotowywanie posiłków było dla dzieci wspaniałą i „pyszną” zabawą. Potrawy były wykonywane z produktów przyniesionych przez dzieci.

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Warsztaty kulinarne z dietetykiem w "Stokrotkach" i "Bławatkach"

Utworzono dnia 30.11.2023, 22:28