Światowa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 17.11.2023

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Nasze przedszkole również włączyło się w tą Kampanię, kolejny raz, we współpracy z MOPS w Łęcznej. Dzieci z grup: 5- latki „Bławatki” i 5- latki „Stokrotki” wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez specjalistów. Mówiliśmy o godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Dzieci wysłuchały opowiadania o małym lwie, który uczył się niestosowania przemocy wobec innych, a następnie wspólnie z logopedą i pedagogiem specjalnym wykonały obrazy ostrzegające przed przemocą oraz symbole przeciwko przemocy.

Światowa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 17.11.2023, 20:58