,,SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE" W GRUPIE ,,STOKROTKI", „BŁAWATKI” I „ŻABKI”

Utworzono dnia 06.11.2021

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W dniu 28.10.2021r w trzech grupach 5 latków  odbyły się zajęcia z programu edukacyjnego pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Przedszkolaki chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny i wypatrywały znaczków ekologicznych. Przyniesione przez dzieci produkty ekologiczne zawierały znaczek „BIO” i zielony listek. Dzieci uczyły się  odróżniać i rozpoznawać zdrową żywność po opakowaniach. Zachęcone zostały do spożywania ekologicznych produktów, które mają ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Produkty te na zakończenie zajęć dzieci zjadły z apetytem, pamiętając o potrzebie mycia rąk przed jedzeniem. Dzięki realizacji programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie ”produkt ekologiczny” i jak go rozpoznać, poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia.

Utworzono dnia 06.11.2021, 21:39