Przedszkolak bezpieczny na drodze

Utworzono dnia 18.09.2022

16 września do naszego przedszkola przybyły Panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Hasłem przewodnim spotkania było: ,,Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Podczas spotkania policjantki opowiadały dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w dom, placu zabaw, przedszkolu. Policjantki wyjaśniły dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię i apelowały o ostrożność na drogach. Przypominały również o noszeniu elementów odblaskowych, które zapewniają lepszą widoczność a przez to większe bezpieczeństwo na drodze. Policjantki wskazywali dzieciom zasady postępowania z obcymi. Przypomniały numery telefonów alarmowych oraz wytłumaczyły w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę ,,Numer 112”. Po części teoretycznej dzieci wyszły na zewnątrz gdzie obejrzały policyjny samochód z klatką w której przewożone są specjalnie wyszkolone psy policyjne – Koszmar i Mado. Podczas wspólnego spaceru na przejście dzieci nauczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Serdecznie dziękujemy Paniom policjantkom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Przedszkolak bezpieczny na drodze

Utworzono dnia 18.09.2022, 16:17