Poznajemy regiony Polski – Lublin i Lubelszczyzna

Utworzono dnia 19.12.2021

Jednym z zadań przedszkola jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki, znajomość różnych regionów Polski. Edukacja wielokulturowa dzieci polega na przybliżeniu im wiedzy dotyczącej danego regionu i promowanie go poprzez ukazanie jego piękna, wyjątkowości, dorobku kulturowego. Edukacja regionalna ma służyć kształtowaniu osobowości małego dziecka, postaw we własnym społeczeństwie, a także spraw związanych z miejscem tego społeczeństwa w świecie. Dziecko od najmłodszych lat poznaje i zatrzymuje w sobie to, co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu. Aby zainteresować dzieci historią powstania Lublina. Pani Marzenka przygotowała dla naszych dzieci cykl zajęć:

- poznanie legendy o powstaniu Lublina i herbu,

- poznanie legendy o czarciej łapie,

- poznanie stroju ludowego Lubelszczyzny (krzczonowskiego).

Poznajemy regiony Polski – Lublin i Lubelszczyzna

Utworzono dnia 19.12.2021, 19:10