Powitanie Zimy

Utworzono dnia 21.12.2023

20 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie ulubionej przez wszystkie dzieci pory roku, czyli zimy. Pomimo tego, że za oknami nic na to nie wskazuje, to Pani Zima przybyła do nas w pięknej, śnieżnej sukni. Rozsypała po całym przedszkolu płatki magicznego śniegu i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Przedszkolaki wysłuchały wierszy o zimie, rozwiązywały zimowe zagadkami oraz mówiły o tym, jaki kolor dominuje zimą oraz w jakim miesiącu do nas przychodzi. Dzieci bardzo chętnie śpiewały i ilustrowały ruchem piosenki o tematyce zimowej. Słuchały również aktywnie muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku – zima”. Wspólne zabawy, pląsy, wiersze i zagadki – utrwaliły wiedzę dzieci n.t. aktualnej pory roku. Powitanie Zimy w przedszkolu było niezwykle radosne i wesołe.Niecodzienne spotkanie z Panią Zimą pozostawiło przedszkolakom miłe wspomnienia. Mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy będziemy mogli podziwiać piękne zimowe krajobrazy oraz czerpać radość z zabaw na śniegu.Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci.

Powitanie Zimy

Utworzono dnia 21.12.2023, 00:08