Powitanie jesieni na zajęciach z j. angielskiego

Utworzono dnia 25.09.2022

Na powitanie jesieni, odbyły się jesienne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych u nas w przedszkolu. Temat zajęć: Autumn leaves are falling down. Celem zajęć było bogacenie słownictwa, poznanie słów związanych z jesienią oraz ćwiczenie umiejętności mówienia w języku angielskim. Nauczyciel wykorzystał pomoce dydaktyczne takie jak: ilustracje ukazujące drzewo; pomarańczowy, żółty, czerwony liść; prawdziwe liście w trzech kolorach; chusta animacyjna. Na zajęciach językowych nauczyciel nie ograniczał się tylko do powtórki kolorów (green, red, yellow) ale również wprowadził słownictwo: red leaf, yellow leaf, green leaf, tree, autumn leaves.

Piosenka spodobała się dzieciom i można było zaobserwować jak chętnie podejmują próby jej śpiewania. Dzieci wraz z nauczycielem przebranym za panią jesień inscenizowały ruchem treść piosenki: dzieci opuszczały liście i podnosiły je; dzieci siadały na poszczególnym kolorze chusty adekwatnie to koloru liścia trzymanego w dłoni; dzieci zgarniały liście dłońmi zgodnie ze słowami piosenki. Zabawa z liśćmi sprawiła dzieciom wiele radości, a zwłaszcza podrzucanie i zbieranie ich z chusty animacyjnej, która była tak barwna jak jesienne liście. Kolejna piosenka miała na celu utrwalenie liczenia do trzech oraz wprowadzić zwrot: How many leaves can you see?

Powitanie jesieni na zajęciach z j. angielskiego

Utworzono dnia 25.09.2022, 22:23