Pomagamy zwierzętom! - zajęcia realizowane w ramach projektu: ,,Bliżej pieska”

Utworzono dnia 06.11.2021

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego „Bliżej pieska”. W ramach projektu w grupach zorganizowano zajęcia edukacyjne, które miały na celu uświadamianie dzieciom, jak należy opiekować się zwierzętami, dzieci chętnie opowiadały o swoich pupilach. Dowiedziały się dlaczego zwierzęta potrzebują naszej pomocy, poznały różne rasy psów, omówiły akcesoria niezbędne każdemu pieskowi, dowiedziały się jak przyjmować pozycję „żółwia” w sytuacji,, gdy zaatakuje nas pies. Ponadto poznały prawa zwierząt i obowiązki związane z opieką nad nimi. Wspólnie opracowaliśmy kodeks zachowań względem czworonożnych przyjaciół. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, piosenek i literatury tematycznie związanej ze zwierzętami . Aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę karmy dla zwierząt w schroniskach. Przez dwa tygodnie w ramach akcji ,,Październik miesiącem dobroci dla zwierząt" dzieci wraz z rodzicami mogą przynosić do przedszkola karmę i różne akcesoria, które zostaną przekazane do schroniska. Jesteśmy przekonani, że dzięki działaniom podejmowanym w projekcie, nasze przedszkolaki nauczą się być odpowiedzialnymi posiadaczami czworonożnych pupili.

Pomagamy zwierzętom! - zajęcia realizowane w ramach projektu: ,,Bliżej pieska”

Utworzono dnia 06.11.2021, 21:46