Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 28.11.2021

Dzień 20 listopada był Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. W naszym przedszkolu 22 listopada, w poszczególnych grupach, kolejny raz rozmawialiśmy o prawach dziecka i ich znaczeniu w przyszłym dorosłym życiu, przekazaliśmy informację o osobach i instytucjach dbających o prawa dziecka. Słuchaliśmy piosenki oraz wiersza nawiązującego do praw dziecka. Jako podsumowanie przedszkolaki wykonały prace plastyczne. Zostały również przygotowane dla rodziców do poczytania razem z dzieckiem ulotki „Konwencja o prawach dziecka”. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka został zorganizowany we współpracy z UNICEF. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Nasze dzieci  zjednoczyły się i również przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, wykorzystaliśmy również niebieskie balony.

Janusz Korczak przekonuje : "nie ma dzieci - są ludzie". Żąda więc szacunku do niewiedzy dziecka i pracy poznania, do niepowodzeń, do łez….Dziecko ma prawo być tym, kim jest.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 28.11.2021, 20:48