Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

Utworzono dnia 07.06.2022

4 czerwca na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Święto to zostało ustanowione przez ONZ 19 sierpnia 1982 r. Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji ma zwracać uwagę na każdą przemoc wobec najmłodszych. Kampania Społeczna 2022 „Stop Przemocy” zorganizowana została przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej. Los dzieci nie jest nam obojętny, dlatego nasze przedszkole przystąpiło do udziału w kampanii. W ramach której rodzice z dziećmi, wyrazili swój sprzeciw i brak tolerancji na przemoc wobec dzieci, „przybijając piątkę” kolorową farbką. Dorośli dołączając się do działania dali dobry przykład swoim pociechom, które miały przy tym mnóstwo radości.

Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

Utworzono dnia 07.06.2022, 20:44