"Mali przedsiębiorcy"

Utworzono dnia 28.11.2021

Nasze Przedszkole realizowało projekt edukacyjny "Mali przedsiębiorcy". Jego głównym celem było promowanie ideii przedsiębiorczości wśród dzieci. Zapoznanie z historią pieniądza oraz kształtowanie nawyku racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

W grupach odbyły się zajęcia tematyczne, na których dzieci dowiedziały się jaka waluta obowiązuje w Polsce. Przedszkolaki wiedzą gdzie i w jaki sposób można zrobić zakupy i czym za nie zapłacić. Wiedzą także, co to jest konto bankowe i do czego służy bankomat. Dzieci brały udział w zabawach matematycznych z monetami oraz tematycznej "Sklep". Poznały znaczenie polskiego przysłowia "Grosz do grosza, a będzie kokosza". Oglądały filmy edukacyjny: "Krótka historia pieniądza" i "Mennica Polska. Jak się robi pieniądze"

"Żabki" wybrały się na wycieczkę do pobliskiego bankomatu, gdzie zostały zapoznane z zasadami jego działania.

Został również zorganizowany konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodziców pt. "Zaprojektuj swój banknot". Dzieci biorące w nim udział otrzymały dyplomy i upominki.

"Mali przedsiębiorcy"

Utworzono dnia 28.11.2021, 20:36