KONKURS WIEDZY O POLSCE – PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Utworzono dnia 16.05.2022

W dniu 12 maja  odbył się Konkurs wiedzy o Polsce pt. „Kochamy Cię Polsko.” Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli, legend narodowych i lokalnych. W konkursie wzięły udział przedstawiciele z grupy 5-latki Stokrotki, Bławatki i Żabki.
Konkurencji było 10 w formie quizu, puzzli, pytań, skojarzeń. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju i miasta. Wszystkie drużyny poradziły sobie doskonale. Oczywiście nie zabrakło kibiców, którzy dopingowali swoich zawodników. Wszyscy wspaniale się bawili. Konkurs zakończyły dzieci odśpiewaniem hymnu „ Mazurka Dąbrowskiego”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody. Gratulujemy szerokiej wiedzy na temat naszej Ojczyzny.

KONKURS WIEDZY O POLSCE – PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Utworzono dnia 16.05.2022, 22:14