GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 06.12.2022

04. grudnia obchodziliśmy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola górnika z Kopalni Węgla Kamiennego w Bogdance - Pana Radosława. Nasz gość opowiedział dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Oglądaliśmy bryłę węgla, poznaliśmy legendę o Świętej Barbarze patronce górników.

Przedszkolaki tańcem, wierszem i piosenką podziękowały Panu górnikowi za wizytę, wręczyły laurkę i słodki prezencik. Na koniec spotkania każdy przedszkolak z dumą pozował do pamiątkowego zdjęcia i  otrzymał czekoladowy poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi za wizytę i zapraszamy serdecznie za rok.

GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 06.12.2022, 00:42