Dzień Matematyki

Utworzono dnia 15.03.2023

Ciekawą zabawą dla każdego smyka może być MATEMATYKA. Dowiedziały się o tym dzieci z naszego przedszkola, obchodząc  Światowy Dzień Matematyki. Matematyką można się bawić i rozwijać różne  umiejętności. Dzieci m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne. Miały okazję poznać różne zabawy z zakresu kodowania i programowania, a także różnorodne gry dydaktyczne przygotowane przez nauczycieli. Nie zbrakło także matematycznych zabaw muzyczno - ruchowych. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie dzieci z radością i zaangażowaniem przystępowały do każdej kolejnej czynności. Mamy nadzieję, że dzisiejsze zabawy pokażą naszym przedszkolakom, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Dzień Matematyki

Utworzono dnia 15.03.2023, 21:06