Dzień Górnika w Przedszkolu

Utworzono dnia 04.12.2021

Dnia 3 grudnia 2021 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Maluchy poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi zapoznali się z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof itp.. Przedszkolaki w ramach zajęć obejrzały film o naszej kopalni , oraz zrobiły i udekorowały górnicze czapki,wykonały piękne prace plastyczne. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla przez dzieci, a pobrudzone nim rączki i noski wywołały wiele śmiechu. Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

Dzień Górnika w Przedszkolu

Utworzono dnia 04.12.2021, 14:54