Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2022

Utworzono dnia 11.06.2022

Kształtowanie świadomości ekologicznej i czynnej postawy opiekuńczej wobec przyrody może i powinno odbywać się już w najwcześniejszych latach życia dziecka. 5 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska – jedno z największych, międzynarodowy świąt poświęconych środowisku naturalnemu, bowiem do obchodów dołączyło już ponad 150 krajów. W tym roku hasłem przewodnim jest „Only One Earth”(,,Tylko jedna Ziemia”) co skłania do refleksji, że jeśli zniszczymy Ziemię,  to nie będziemy mieli wyjścia awaryjnego i planety B. Dlatego od małego staramy się rozbudzić u dzieci umiejętność podziwiania piękna otaczającego nas świata przyrody poprzez spacery, wycieczki a także prowadzenie obserwacji przyrodniczych. Zanim zapoznamy dziecko ze skutkami niewłaściwego gospodarowania człowieka na Ziemi uczymy je dostrzegać piękno otaczającego nas świata przyrody, uczymy podziwiać to piękno i cieszyć się nim.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2022

Utworzono dnia 11.06.2022, 20:37