Skąd się biorą produkty ekologiczne

Utworzono dnia 07.11.2021

Smaczny, zdrowy, organiczny – z tego wniosek jest logiczny,

że najmniej przetworzony jest PRODUKT EKOLOGICZNY.

Bądź rozsądny, kupuj mądrze, to nie trudne – ależ skądże.

Mały znaczek Wam pomoże zdecydować się w wyborze.

W dniu 28.10.2021r Bławatki brały udział w zajęciach z programu edukacyjnego pt.,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny i wypatrywały znaczków ekologicznych. Przyniesione przez dzieci produkty ekologiczne zawierały znaczek „BIO” i zielony listek. Dzieci uczyły się odróżniać i rozpoznawać zdrową żywność po opakowaniach. Zachęcone zostały do spożywania ekologicznych produktów, które mają ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Produkty te na zakończenie zajęć dzieci zjadły z apetytem, pamiętając o potrzebie mycia rąk przed jedzeniem. Dzięki realizacji programu dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie ”produkt ekologiczny” usłyszały, że EKO oznacza naturalne, czyli takie, które nie ma żadnych sztucznych, niezdrowych dodatków. Zapoznały się z Piramidą Żywienia, przypomniały sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia, jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich należy unikać, czy też jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia.

Skąd się biorą produkty ekologiczne

Utworzono dnia 07.11.2021, 18:03