Pierwsza wizyta w bibliotece

Utworzono dnia 07.11.2021

„…Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

Bławatki bardzo chętnie wypożyczają książki w bibliotece, która znajduje się w sąsiedztwie przedszkola. Od listopada raz w tygodniu będą odwiedzać bibliotekę gdzie wypożyczą książkę, którą przeczytają z rodzicami w domu. Kluczem do wiedzy wciąż jest czytanie Dzięki czytaniu dzieci rozwijają wyobraźnię, wzbogacają swoje słownictwo i styl wypowiedzi. Literatura wywiera ogromny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka: oddziałuje na uczucia, wprowadza w świat fantazji, wyrabia codzienne nawyki. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko czytało, musimy poświęcić mu więcej czasu i codziennie opowiadać mu baśnie, czytać bajki, opowiadania, wiersze. Jeżeli od najmłodszych lat uda nam się ukształtować pozytywny stosunek do czytania, będzie on procentował w całym późniejszym życiu dziecka.

Pierwsza wizyta w bibliotece

Utworzono dnia 07.11.2021, 17:52