Projekt - "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"

Głównym celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych, poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.

Cele szczegółowe, to: - zachęcanie dzieci do samodzielnego sięgania po literaturę, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych, nauka właściwych społecznie postaw oraz zachowań rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci, rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci, zachęcanie do aktywności poprzez wykonywanie różnorodnych zadań, doskonalenie samodzielności przedszkolaków, kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i społecznej, rozwijanie kreatywności dzieci, stwarzanie warunków do umiejętnego rozwiązywania problemów.

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU

Projekt rozpoczyna się we wrześniu 2024 roku i trwa do maja 2025 roku. W podanym czasie uczestnicy w dowolnej kolejności realizuje zadania projektowe.