„One, two, three. Play with me!” - wrzesień

Utworzono dnia 30.09.2024

„One, two, three. Play with me!”. Pod tą nazwą nauczyciel języka angielskiego wprowadził już od września 2024 roku innowację wykorzystującą metodę zabawy z darami Froebla. Nauczyciel języka angielskiego zaproponował dzieciom zabawy z darami , którym zawsze będzie towarzyszył śpiew, ruch, recytacja, oraz prace manualne. Każde dziecko ma potrzebę ruchu, działania, tworzenia plastycznego, jak również poznawania przedmiotów i ich właściwości. Nauka piosenek , wierszyków w języku angielskim z wykorzystaniem darów pozwoli jak najlepiej rozwijać wiele kompetencji u przedszkolaków, chociażby językowych, arytmetycznych, geometrycznych.
Dzieciom bardzo przypadł do gustu wierszyk podczas którego wykorzystujemy dar 1, a brzmi on tak: „One, two, one two three. Roll the red/blue/yellow ball to me”. Kolejnym wierszykiem, który z łatwością dzieci opanowały, a towarzyszy mu dar 1 brzmi: „Say hello and start the game. Take the yellow/ green/ blue ball and say your name”.

„One, two, three. Play with me!” - wrzesień

Utworzono dnia 30.09.2024, 09:06