Światowy Dzień Ziemi

Utworzono dnia 24.04.2024

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto międzynarodowe. Tegoroczne hasło przewodnie największego ekologicznego święta to "Planeta kontra plastik". 23 kwietnia podsumowaliśmy tygodniowe zajęcia o tematyce ekologicznej. W tym dniu królował kolor zielony i niebieski. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wspólnie wykonały plakat ekologiczny, na którym odbiły swoje dłonie na dowód, że będą dbać i chronić nasz wspólny dom - Ziemię. Z przedstawienia w wykonaniu grupy Stokrotki , dowiedziały się jak pomóc naszej planecie, aby zawsze było czysto i pięknie. Odbyła się też praktyczna nauka segregacji śmieci. Podsumowaniem zajęć był pochód w okolicy przedszkola, dzieci trzymały w rękach tabliczki z hasłami ekologicznymi oraz zielone i niebieskie balony, którymi ozdobiły teren wokół przedszkola.

Światowy Dzień Ziemi

Utworzono dnia 24.04.2024, 23:29