Święto Czerwonego Jabłuszka

Utworzono dnia 22.10.2022

,,Jabłuszko rumiane…” – od tańca przy tej  piosence „Zajączki” rozpoczęły „Święto czerwonego jabłuszka”. 28 września to Światowy Dzień Jabłka. Nie bez powodu ten smaczny owoc ma swoje święto-jabłko to doskonałe źródło witamin i minerałów. Po ”jabłkowych” tańcach i piosenkach przyszedł czas na tor przeszkód, zabawy matematyczne, ruchowe i rytmiczne. Wszystko to oczywiście z jabłuszkiem w ręku!

Przedszkolaki  przygotowały pracę plastyczną- malowały jabłuszka z masy solnej. Świętowanie nie mogło się obyć oczywiście bez degustacji . Dzieci z wielkim zapałem  przygotowały sok z jabłek. Był pyszny, a przede wszystkim zdrowy!

Święto Czerwonego Jabłuszka

Utworzono dnia 22.10.2022, 20:18