Utworzono dnia 04.12.2022

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, znana od bardzo dawna przekazywana z pokolenia na pokolenie i pielęgnowana do dziś. Dawniej wróżyły sobie tylko panny, a wróżby miały charakter matrymonialny. Współczesne Andrzejki to okazja do dobrej zabawy dorosłych i dzieci. Wróżby traktowane są humorystycznie i na wesoło. Podczas zabawy nie zabrakło  tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się słodkim poczęstunkiem. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Utworzono dnia 04.12.2022, 18:55