Nasze przedszkolaki po raz kolejny obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru w Lublinie, tym razem był to „Panicz z grzywką” Celem spotkań teatralnych jest kontakt ze sztuką aktorską i aktywne oglądanie przedstawienia w wykonaniu zawodowych aktorów. Dzieci oglądały przygody panicza i księżniczek. Główny bohater poszukiwał odpowiedzi na pytanie: - Czy lepiej być brzydkimi mądrym, czy może ładnym, ale głupim?

Podczas przedstawienia przedszkolaki z zapartym tchem śledziły przygody panicza oraz same wcielały się w wyznaczone role: królewny, królewiczów, kucharzy, halabardników. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i z zaangażowaniem wcielały się w wyznaczone role. Mali aktorzy - amatorzy spisali się znakomicie. Wszyscy bawili się wspaniale. Efektem spotkań teatralnych jest umiejętność odbioru sztuki teatralnej oraz właściwego zachowania się podczas przedstawienia teatralnego.

Teatrzyk "O paniczu z grzywką" Teatrzyk "O paniczu z grzywką" Teatrzyk "O paniczu z grzywką"
Teatrzyk "O paniczu z grzywką" Teatrzyk "O paniczu z grzywką" Teatrzyk "O paniczu z grzywką"
Teatrzyk "O paniczu z grzywką" Teatrzyk "O paniczu z grzywką" Teatrzyk "O paniczu z grzywką"
Teatrzyk "O paniczu z grzywką" Teatrzyk "O paniczu z grzywką" Teatrzyk "O paniczu z grzywką"
Teatrzyk "O paniczu z grzywką"