7 grudnia nasze przedszkole odwiedził nietypowy gość - garncarz. Każda grupa miała możliwość poznania trudnej pracy garncarza. Artysta ludowy opowiedział przedszkolakom o swoim mało popularnym w dzisiejszych czasach zawodzie oraz o glinie, która jest podstawowym surowcem wykorzystywanym w garncarstwie. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały, jak z kawałka gliny powstaje wspaniałe dzieło. W dalszej części spotkania wszystkie przedszkolaki, nawet maluszki, próbowały swoich sił. Każde dziecko ulepiło z gliny wisiorek. Spotkanie z garncarzem było dla dzieci niepowtarzalną okazją do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych, a twórcza ich praca przyniosła im wiele radości i satysfakcji.

Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza