7 grudnia nasze przedszkole odwiedził nietypowy gość - garncarz. Każda grupa miała możliwość poznania trudnej pracy garncarza. Artysta ludowy opowiedział przedszkolakom o swoim mało popularnym w dzisiejszych czasach zawodzie oraz o glinie, która jest podstawowym surowcem wykorzystywanym w garncarstwie. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały, jak z kawałka gliny powstaje wspaniałe dzieło. W dalszej części spotkania wszystkie przedszkolaki, nawet maluszki, próbowały swoich sił. Każde dziecko ulepiło z gliny wisiorek. Spotkanie z garncarzem było dla dzieci niepowtarzalną okazją do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych, a twórcza ich praca przyniosła im wiele radości i satysfakcji.

Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza
Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza
Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza
Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza
Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza
Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza
Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza
Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza
Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza Odwiedziny garncarza