Przedszkolny Festiwal Piosenki i Tańca ,,DEBIUTY 2019” odbył się 02.06.2019r. w amfiteatrze na os. Samsonowicza w Łęcznej. Organizatorami festiwalu było Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej oraz Centrum Kultury w Łęcznej.

Na festiwal zgłosiły się dzieci z przedszkoli publicznych z całego powiatu łęczyńskiego.

Celem festiwalu było zaprezentowanie umiejętności wokalnych i tanecznych dzieci, rozwój zainteresowań i uzdolnień dzieci, propagowanie dziecięcego repertuaru muzycznego i aktywizowanie środowisk edukacyjnych dzieci najmłodszych. Festiwal miał charakter przeglądu, pozbawiony elementu współzawodnictwa, dlatego jest dla dzieci niezwykle przyjemną przygodą muzyczną, która na pewno zaprocentuje w następnych latach.

Frekwencja dzieci i osób dorosłych na festiwalu wskazuje na duże zainteresowanie udziałem w takiej imprezie kulturalnej, podczas której dzieci mają okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przed szeroką publicznością. Festiwal ten można zaliczyć do imprez rodzinnych ponieważ dzieciom towarzyszą całe rodziny.

Przedszkolny Festiwal Piosenki i Tańca ,,DEBIUTY 2019” Przedszkolny Festiwal Piosenki i Tańca ,,DEBIUTY 2019” Przedszkolny Festiwal Piosenki i Tańca ,,DEBIUTY 2019”
Przedszkolny Festiwal Piosenki i Tańca ,,DEBIUTY 2019”

Aktualności:

Spotkanie z iluzjonistą

3 października do naszego przedszkola zawitał iluzjonista Maccino, który zaprezentował pełen emocji pokaz iluzji. Magik pokazał wiele ciekawych sztuczek,     a do wykonania niektór... Czytaj wiecej

Odwiedzin:71

Dzień Chłopaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, Że kiedy wrzesień kończy się, Od najmłodszego aż po starszaka, Wszyscy świętują Dzień Chłopaka. 30 września w naszym przedszkolu  odbyła się uroczystość z okazji D... Czytaj wiecej

Odwiedzin:89

Narodowe Czytanie – 9 września 2019r.

W ramach akcji Narodowe Czytanie nasze przedszkole zaplanowało wspólnie czytanie dzieciom przez  Panią Dyrektor, pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości. W tym roku  w ramach ak... Czytaj wiecej

Odwiedzin:69

Głośne czytanie w Bławatkach i Muchomorkach

W piątkowe popołudnie do grup „Bławatki” i „Muchomorki” zawitali tajemniczy goście. A kim byli ci goście? - to Pani Basia z Miejsko – Gminnej Biblioteki i Pani Justyna mama Tereski. Panie odwiedziły d... Czytaj wiecej