W dniach 6 – 10 maja w naszym przedszkolu realizowany był projekt edukacyjny „W krainie bajek i baśni”. Głównym celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat bajek i baśni rozwijanie ich wyobraźni oraz uwrażliwienie na dobro i zło.

Pierwszego dnia każda grupa zorganizowała kącik rekwizytów dotyczących wybranej przez siebie bajki. Dzieci wraz z Paniami przygotowywały stroje do wybranej wspólnie bajki lub baśni.

We wtorek każda z grup udała się do biblioteki gdzie Panie przygotowały dla dzieci kąciki z postaciami bajkowymi, były zagadki i czytanie bajek. Wizyta w bibliotece sprawiła wiele radości dzieciom, przedszkolaki obiecały Pani bibliotekarce, iż na pewno wrócą tu z rodzicami.

Środa była dniem bardzo pracowitym. Tematyka dotycząca baśni i bajek zainspirowała nas do wykonania kilku pięknych prac plastycznych.

Kolejnego dnia każda z grup przygotowała inscenizację do wybranej bajki. Młodsze dzieci tańczyły i śpiewały natomiast starsze przygotowały scenki i krótkie przedstawienia.

Każda z grup przygotowała fotobudkę i przez cały tydzień każde dziecko mogło stać się postacią z ulubionej bajki.

Ostatniego dnia dzieci z pomocą rodziców przebrały się za ulubioną postać bajkową. Odbyła się dyskoteka a także korowód. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Nasza Rodzinna Książeczka” i rozdane nagrody.

Projekt edukacyjny „W krainie bajek i baśni” Projekt edukacyjny „W krainie bajek i baśni” Projekt edukacyjny „W krainie bajek i baśni”