W dniu 21 marca 2019r. (czwartek) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z najstarszej grupy z zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.

Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję że zagości u nas na dobre. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przeglądzie poezji „W krainie dziecięcej fantazji” w Centrum Kultury.

Powitanie wiosny Powitanie wiosny Powitanie wiosny