Koniec października i początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny. Wspominamy tych, których już z nami nie ma. Tradycja naszego przedszkola jest wizyta na pobliskim cmentarzu. I w tym roku pamiętaliśmy o tych którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność, oddając życie w obronie ojczyzny. Dzieci z grupy „Muchomorki” i „Żabki” udając się z wychowawczyniami na cmentarz zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, Powstańców Styczniowych i pod Pomnikiem Katyńskim. Poprzez odwiedziny na cmentarzu uczymy dzieci szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w tym szczególnym miejscu.

Odwiedzamy cmentarz Odwiedzamy cmentarz Odwiedzamy cmentarz
Odwiedzamy cmentarz Odwiedzamy cmentarz Odwiedzamy cmentarz
Odwiedzamy cmentarz Odwiedzamy cmentarz Odwiedzamy cmentarz
Odwiedzamy cmentarz Odwiedzamy cmentarz Odwiedzamy cmentarz

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

Mikołajki 2018

Mikołajki 2018

,,Mikołajki mogą być jak z bajki … Dla każdego! Dla Tomka, dla Majki, Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza … Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza!” 6 grudnia każda grupa z niecierpliwością czekała... Czytaj wiecej

Odwiedzin:4

Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki w przedszkolu

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu obchodzono Andrzejki. Dzieci z całego przedszkola w salach świętowały ten dzień, tańczyły i słuchały muzyki. Na zakończenie przewidziany był słodki poczęstun... Czytaj wiecej

Odwiedzin:4

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada w przedszkolu był dniem wyjątkowym. Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Każda z grup pod kierunkiem wychowawców wykonała prace plastyczne pr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:3

Projekt Miś Feluś

Projekt Miś Feluś

Drodzy rodzice W naszej grupie będzie obecny Miś Feluś, kochany miś przytulanka, który przez jakiś czas będzie mieszkał w naszej grupie. Miś bierze udział w codziennych aktywnościach grupy. W ten s... Czytaj wiecej

Odwiedzin:2

Barbórka 2018

Barbórka 2018

„Barbórka” obchodzona na cześć św. Barbary to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. 3 grudnia przedszkolaki gościły przedstawicieli kopalni Bogdanka... Czytaj wiecej

Odwiedzin:3

Przegląd poezji „W Krainie Pluszowego Misia”

Przegląd poezji „W Krainie Pluszowego Misia”

26 listopada 2018 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przeglądzie poezji „W Krainie Pluszowego Misia” zorganizowanym przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Przedszkole nr 3 w Ł... Czytaj wiecej

Odwiedzin:138

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjny... Czytaj wiecej

Odwiedzin:105

Iluzjonista Maccino

Iluzjonista Maccino

Każdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Również nasze dzieci 13 listopada miały możliwość wzięcia udziału w pokazie iluzjonisty Maccino, który zaprezentował nam pełen emocji p... Czytaj wiecej

Odwiedzin:153

11 listopada 2018 r. - 100 rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada 2018 r. - 100 rocznica odzyskania niepodległości

W przedszkolu dwa dni trwały uroczystości upamiętniające wydarzenia historyczne związane z tym dniem. 8 listopada 2018r. dzieci 5 letnie z grupy „ Muchomorki” zaprezentowały montaż słowno - muzyczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:308

Zajęcie otwarte w grupie „ Muchomorki”

Zajęcie otwarte w grupie „ Muchomorki”

Nasze przedszkole włączyło się do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. W grupie „Muchomorki” dzieci wraz z rodzicami własnoręcznie wykonywały kotyliony w biało – czerwonych barwach. Poznały ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:151

Odwiedzamy cmentarz

Odwiedzamy cmentarz

Koniec października i początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny. Wspominamy tych, których już z nami nie ma. Tradycja naszego przedszkola jest wizyta na pobliskim cmentarzu. I w tym roku ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:137

„Hej chłopcy bagnet na broń”

„Hej chłopcy bagnet na broń”

26 października w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna o tematyce patriotycznej pt. „Hej chłopcy bagnet na broń”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały znane pieśni wojenne i patriotyczne m. in... Czytaj wiecej

Odwiedzin:144

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Przez dwa tygodnie  zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska. Celem akcji było propagowanie świadomej opieki nad zwierzętami, uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, oraz podejmowanie dz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:124

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

25 października 2018 r. wszystkie maluchy z grup: PSZCZÓŁKI, BIEDRONKI I ZAJĄCZKI odświętnie ubrane zebrały się na uroczystości PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci starały się pięknie występować prz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:153

Dzień Poczty Polskiej - wizyta Pana Listonosza

Dzień Poczty Polskiej - wizyta Pana Listonosza

18 października nasze przedszkole odwiedził Pan listonosz. Podczas spotkania dzieci ze wszystkich grup zapoznały się z jego pracą, dowiedziały się jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata ora... Czytaj wiecej

Odwiedzin:201

Święto Drzewa

Święto Drzewa

Kłaniamy się pięknie, serdecznie witamy i na Święto Drzewa wszystkich zapraszamy. Tym wierszykiem przedszkolaki z grupy „Muchomorki” zaprosiły wszystkie grupy na Dzień Drzewa w naszym przedszkolu. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:192

Jak to było z chlebem?

Jak to było z chlebem?

W grupie „Żabki” odbyły się zajęcia otwarte na temat „Jak to było z chlebem?”. W zajęciach wzięły udział cztery mamy i dziadzio. Dzieci poznały rodzaje zbóż, mąki oraz etapy produkcji chleba. Odbył... Czytaj wiecej

Odwiedzin:118

"Misie" w sklepie

W tym tygodniu dzieci z grupy „Misie” podczas zajęć praktycznych poznawały smak, zapach, kształt i wielkość owoców a także wybrała się także na wycieczkę do pobliskiego sklepu. Dzieci wykazały się o... Czytaj wiecej

Odwiedzin:125

Owocowe szaszłyki

Owocowe szaszłyki

3- latki „Biedronki” na zajęciach robiły pyszne owocowe szaszłyki. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, że owoce są bardzo zdrowe i jedząc je wyrosną na silne i zdrowe. „Jedz owoce i warzywa, ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:130

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:222

Głośne czytanie

Głośne czytanie

W naszym przedszkolu kontynuujemy tradycję głośnego czytania. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do przedszkola na czytanie naszym przedszkolakom. W tym roku grupę „Żabki” odwiedziła Pani z Bibliote... Czytaj wiecej

Odwiedzin:126

Sygnalizacja świetlna

Sygnalizacja świetlna

3-latki „Biedronki” na zajęciach rozmawiały na temat bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, na temat sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Dowiedziały się, że, aby przejść... Czytaj wiecej

Odwiedzin:123

Powitanie Jesieni

Powitanie Jesieni

24 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: "Jesień dary niesie". W tym dniu do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień w ślicznym wianuszku na głowi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:238

Teatr w przedszkolu

Teatr w przedszkolu

25 września 2018 roku w przedszkolu gościł Teatr Jana Brzechwy z Lublina prezentując przedstawienie „Nicpoń krasnal”. Nasza przedszkolna widownia raz po raz wybuchała głośnym śmiechem obserwując peł... Czytaj wiecej

Odwiedzin:202

Dzień z trenerami - zajęcia dodatkowe

Dzień z trenerami - zajęcia dodatkowe

13 września 2018 roku dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w piłkarskich zajęciach prowadzonych przez trenera. Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach z piłką do gry w piłkę nożną. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:154

Uroczystość z okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski

Uroczystość z  okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski

5-latki z grupy „Żabki” wzięły udział w uroczystości z okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Uroczystość odbyła się 21 września 2018r. o godz. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:134

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy 20 wrzesień zbliża się,od najmłodszego, aż po starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w ca... Czytaj wiecej

Odwiedzin:220

Wycieczka do Straży Miejskiej

Wycieczka do Straży Miejskiej

Dwie grupy 5 latków Żabki i Muchomorki odbyły wycieczkę do Straży Miejskiej. Przedszkolaki poznały pracę strażników miejskich, wygląd ich munduru oraz wyposażenie samochodu służbowego. Dzieci dowie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:127

Przedszkolaki na przejściu dla pieszych

Przedszkolaki na przejściu dla pieszych

W ramach tygodniowych zajęć związanych z ruchem ulicznym, podczas których przedszkolaki poznawały zasady bezpieczeństwa na drodze postanowiliśmy sprawdzić naszą wiedzę w praktyce i dzieci z grupy Bi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:175

Narodowe Czytanie 2018 w Przedszkolu

Narodowe Czytanie 2018 w Przedszkolu

W ramach akcji Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy nasze przedszkole zaplanowało wspólnie czytanie dzieciom przez  Panią Dyr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:236

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Dni adaptacyjne to ważne chwile w życiu każdego przedszkolaka. To pierwszy kontakt z przedszkolem, kolegami i paniami. Tegoroczne trzylatki to super zuchy! Wraz z rodzicami odważnie przekroczyły pro... Czytaj wiecej

Odwiedzin:205