W grupie „Żabki” odbyły się zajęcia otwarte na temat „Jak to było z chlebem?”. W zajęciach wzięły udział cztery mamy i dziadzio.

Dzieci poznały rodzaje zbóż, mąki oraz etapy produkcji chleba. Odbyła się degustacja chleba i bułek zakupionych w sklepie. Pieczywo to było upieczone z mąki pszennej, żytniej i kukurydzianej. Po poznaniu procesu „Od kłosa do chleba” dzieci przystąpiły do przygotowania ciasta na chleb. Wszyscy coś dosypywali, dolewali aż powstało ciasto. Z niecierpliwością czekaliśmy aż ciasto wyrośnie. Następnie ciasto w blaszkach zanieśliśmy do kuchni aby upiec chleb. Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy spróbują naszego chleba z ziarnami.

W końcu nadeszła ta chwila, chleb ostygł i mogliśmy zjeść z masłem. Był pyszny!

Jak to było z chlebem? Jak to było z chlebem? Jak to było z chlebem?
Jak to było z chlebem? Jak to było z chlebem? Jak to było z chlebem?
Jak to było z chlebem? Jak to było z chlebem? Jak to było z chlebem?
Jak to było z chlebem? Jak to było z chlebem? Jak to było z chlebem?
Jak to było z chlebem?   

 

Aktualności:

Spotkanie z iluzjonistą

Spotkanie z iluzjonistą

3 października do naszego przedszkola zawitał iluzjonista Maccino, który zaprezentował pełen emocji pokaz iluzji. Magik pokazał wiele ciekawych sztuczek,     a do wykonania niektór... Czytaj wiecej

Odwiedzin:70

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, Że kiedy wrzesień kończy się, Od najmłodszego aż po starszaka, Wszyscy świętują Dzień Chłopaka. 30 września w naszym przedszkolu  odbyła się uroczystość z okazji D... Czytaj wiecej

Odwiedzin:89

Narodowe Czytanie – 9 września 2019r.

Narodowe Czytanie – 9 września 2019r.

W ramach akcji Narodowe Czytanie nasze przedszkole zaplanowało wspólnie czytanie dzieciom przez  Panią Dyrektor, pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości. W tym roku  w ramach ak... Czytaj wiecej

Odwiedzin:69

Głośne czytanie w Bławatkach i Muchomorkach

Głośne czytanie w Bławatkach i Muchomorkach

W piątkowe popołudnie do grup „Bławatki” i „Muchomorki” zawitali tajemniczy goście. A kim byli ci goście? - to Pani Basia z Miejsko – Gminnej Biblioteki i Pani Justyna mama Tereski. Panie odwiedziły d... Czytaj wiecej

Odwiedzin:51

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:63

Powitanie Jesieni

Powitanie Jesieni

24 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: „Witamy jesień”. W tym dniu do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień w ślicznym jesiennym stroju. Wszystki... Czytaj wiecej

Odwiedzin:77

Zakończenie Roku Przedszkolnego

Zakończenie Roku Przedszkolnego

19 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie pięciolatków. Młodsze dzieci wierszem, piosenką i tańcem podziękowały starszy kolegom  a starszaki natomiast pożegnały nie tylko dz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:120

Wycieczka do Majątku Rutka

Wycieczka do Majątku Rutka

18 czerwca 2019 r. dzieci 3 i 4 letnie wybrały się w piękny i słoneczny wtorkowy dzień do gospodarstwa agroturystycznego -„ Majątek Rutka” w Puchaczowie. W gospodarstwie obejrzeliśmy stado konika pol... Czytaj wiecej

Odwiedzin:116