Grupa 5 latków „Bławatki” wzięła udział w zajęciach edukacyjnych „Mój przyjaciel- książka w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Dzieci przywitała pani Basia W.- bibliotekarka odwiedzająca dzieci raz w miesiącu w przedszkolu na głośne czytanie. Na początku dzieci poznały bibliotekę, rozmieszczenie książek na półkach i kącik dla dzieci. Pani Basia przeczytała dzieciom książkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”, która wprowadziła przedszkolaki w tematykę zajęć. Następnie prowadzona była dyskusja na temat przyjaźni. „Bławatki doskonale wiedziały, co znaczy słowo przyjaciel i stwierdziły, że książka może być przyjacielem.

Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom zniszczoną książkę i przeczytała wiersz pt. ”Skarga książki” oraz poprowadziła dyskusję na temat poszanowania książek.  Dzieci poznały jeszcze książki do zabawy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowankę, na której samodzielnie przybiły pieczątkę biblioteki.

Zajęcia w bibliotece grupy "Bławatki" Zajęcia w bibliotece grupy "Bławatki" Zajęcia w bibliotece grupy "Bławatki"
Zajęcia w bibliotece grupy "Bławatki"