W dniu 18 stycznia 5-latki z grupy Żabek zaprosiły swoich bliskich z okazji uroczystości „Dnia Babci i Dziadka”.

Dzieci pięknie wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki i zatańczyły taniec „Polka dla Babci i Dziadka”. Następnie przedszkolaki wręczyły prezenty – krawaty dla dziadków i serduszka dla babć, oraz złożyły życzenia z okazji ich święta. Po zakończeniu uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka u Żabek Dzień Babci i Dziadka u Żabek Dzień Babci i Dziadka u Żabek
Dzień Babci i Dziadka u Żabek Dzień Babci i Dziadka u Żabek Dzień Babci i Dziadka u Żabek
Dzień Babci i Dziadka u Żabek Dzień Babci i Dziadka u Żabek Dzień Babci i Dziadka u Żabek
Dzień Babci i Dziadka u Żabek   

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

11 listopada 2018 r. - 100 rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada 2018 r. - 100 rocznica odzyskania niepodległości

W przedszkolu dwa dni trwały uroczystości upamiętniające wydarzenia historyczne związane z tym dniem. 8 listopada 2018r. dzieci 5 letnie z grupy „ Muchomorki” zaprezentowały montaż słowno - muzyczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:84

Zajęcie otwarte w grupie „ Muchomorki”

Zajęcie otwarte w grupie „ Muchomorki”

Nasze przedszkole włączyło się do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. W grupie „Muchomorki” dzieci wraz z rodzicami własnoręcznie wykonywały kotyliony w biało – czerwonych barwach. Poznały ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:66

Odwiedzamy cmentarz

Odwiedzamy cmentarz

Koniec października i początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny. Wspominamy tych, których już z nami nie ma. Tradycja naszego przedszkola jest wizyta na pobliskim cmentarzu. I w tym roku ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:77

„Hej chłopcy bagnet na broń”

„Hej chłopcy bagnet na broń”

26 października w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna o tematyce patriotycznej pt. „Hej chłopcy bagnet na broń”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały znane pieśni wojenne i patriotyczne m. in... Czytaj wiecej

Odwiedzin:75

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Przez dwa tygodnie  zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska. Celem akcji było propagowanie świadomej opieki nad zwierzętami, uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, oraz podejmowanie dz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:67

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

25 października 2018 r. wszystkie maluchy z grup: PSZCZÓŁKI, BIEDRONKI I ZAJĄCZKI odświętnie ubrane zebrały się na uroczystości PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci starały się pięknie występować prz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:83

Dzień Poczty Polskiej - wizyta Pana Listonosza

Dzień Poczty Polskiej - wizyta Pana Listonosza

18 października nasze przedszkole odwiedził Pan listonosz. Podczas spotkania dzieci ze wszystkich grup zapoznały się z jego pracą, dowiedziały się jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata ora... Czytaj wiecej

Odwiedzin:174

Święto Drzewa

Święto Drzewa

Kłaniamy się pięknie, serdecznie witamy i na Święto Drzewa wszystkich zapraszamy. Tym wierszykiem przedszkolaki z grupy „Muchomorki” zaprosiły wszystkie grupy na Dzień Drzewa w naszym przedszkolu. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:161

Jak to było z chlebem?

Jak to było z chlebem?

W grupie „Żabki” odbyły się zajęcia otwarte na temat „Jak to było z chlebem?”. W zajęciach wzięły udział cztery mamy i dziadzio. Dzieci poznały rodzaje zbóż, mąki oraz etapy produkcji chleba. Odbył... Czytaj wiecej

Odwiedzin:97

"Misie" w sklepie

W tym tygodniu dzieci z grupy „Misie” podczas zajęć praktycznych poznawały smak, zapach, kształt i wielkość owoców a także wybrała się także na wycieczkę do pobliskiego sklepu. Dzieci wykazały się o... Czytaj wiecej

Odwiedzin:100

Owocowe szaszłyki

Owocowe szaszłyki

3- latki „Biedronki” na zajęciach robiły pyszne owocowe szaszłyki. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, że owoce są bardzo zdrowe i jedząc je wyrosną na silne i zdrowe. „Jedz owoce i warzywa, ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:109

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:199

Głośne czytanie

Głośne czytanie

W naszym przedszkolu kontynuujemy tradycję głośnego czytania. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do przedszkola na czytanie naszym przedszkolakom. W tym roku grupę „Żabki” odwiedziła Pani z Bibliote... Czytaj wiecej

Odwiedzin:106

Sygnalizacja świetlna

Sygnalizacja świetlna

3-latki „Biedronki” na zajęciach rozmawiały na temat bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, na temat sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Dowiedziały się, że, aby przejść... Czytaj wiecej

Odwiedzin:101

Powitanie Jesieni

Powitanie Jesieni

24 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: "Jesień dary niesie". W tym dniu do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień w ślicznym wianuszku na głowi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:212

Teatr w przedszkolu

Teatr w przedszkolu

25 września 2018 roku w przedszkolu gościł Teatr Jana Brzechwy z Lublina prezentując przedstawienie „Nicpoń krasnal”. Nasza przedszkolna widownia raz po raz wybuchała głośnym śmiechem obserwując peł... Czytaj wiecej

Odwiedzin:176

Dzień z trenerami - zajęcia dodatkowe

Dzień z trenerami - zajęcia dodatkowe

13 września 2018 roku dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w piłkarskich zajęciach prowadzonych przez trenera. Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach z piłką do gry w piłkę nożną. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:133

Uroczystość z okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski

Uroczystość z  okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski

5-latki z grupy „Żabki” wzięły udział w uroczystości z okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Uroczystość odbyła się 21 września 2018r. o godz. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:115

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy 20 wrzesień zbliża się,od najmłodszego, aż po starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w ca... Czytaj wiecej

Odwiedzin:197

Wycieczka do Straży Miejskiej

Wycieczka do Straży Miejskiej

Dwie grupy 5 latków Żabki i Muchomorki odbyły wycieczkę do Straży Miejskiej. Przedszkolaki poznały pracę strażników miejskich, wygląd ich munduru oraz wyposażenie samochodu służbowego. Dzieci dowie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:106

Przedszkolaki na przejściu dla pieszych

Przedszkolaki na przejściu dla pieszych

W ramach tygodniowych zajęć związanych z ruchem ulicznym, podczas których przedszkolaki poznawały zasady bezpieczeństwa na drodze postanowiliśmy sprawdzić naszą wiedzę w praktyce i dzieci z grupy Bi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:153

Narodowe Czytanie 2018 w Przedszkolu

Narodowe Czytanie 2018 w Przedszkolu

W ramach akcji Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy nasze przedszkole zaplanowało wspólnie czytanie dzieciom przez  Panią Dyr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:216

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Dni adaptacyjne to ważne chwile w życiu każdego przedszkolaka. To pierwszy kontakt z przedszkolem, kolegami i paniami. Tegoroczne trzylatki to super zuchy! Wraz z rodzicami odważnie przekroczyły pro... Czytaj wiecej

Odwiedzin:184