Już od wielu lat przeprowadzamy w naszym przedszkolu tę akcję. W listopadzie 2017 roku ponownie nasza placówka dołączyła do akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” organizowanej z ramienia Radia Lublin.

Zbieraliśmy różne dary rzeczowe np. ubrania, zabawki, artykuły szkolne, żywność itp. dla dzieci, które potrzebują pomocy. Bardzo cieszy nas fakt, że akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich Rodziców. Zebraliśmy ponad 100 kg. produktów, w większości była to odzież. Bardzo dziękujemy dzieciom i ich Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji.

Zakończyliśmy akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Zakończyliśmy akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Zakończyliśmy akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”
Zakończyliśmy akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”   

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

XXIV ZIMOWY FESTIWAL TEATRALNY „HEJ KOLĘDA KOLĘDA”

XXIV ZIMOWY FESTIWAL TEATRALNY „HEJ KOLĘDA KOLĘDA”

5 latki z grupy „Żabki” wzięły udział w XXIV Zimowym Festiwalu Teatralnym „Hej Kolęda Kolęda” Łęczna 2019. Celem festiwalu było przypomnienie i kultywowanie pięknej staropolskiej tradycji: jasełek, ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:8

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Muchomorki”

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Muchomorki”

Zimno, mroźno ale w serduszkach przedszkolaków z grupy „Muchomorki” gorąco. Powodem tej atmosfery jest obchodzony Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków i przedstawił... Czytaj wiecej

Odwiedzin:150

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Misie”

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Misie”

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wd... Czytaj wiecej

Odwiedzin:66

Dzień Babci i Dziadka u „Żabek”

Dzień Babci i Dziadka u „Żabek”

W dniu 23 stycznia 5-latki z grupy Żabek zaprosiły swoich bliskich z okazji uroczystości „Dnia Babci i Dziadka”. Dzieci pięknie wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki i zatańczyły . Następnie p... Czytaj wiecej

Odwiedzin:36

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy

Dnia 01 lutego w udekorowanej i przystrojonej balonami sali odbył się Wielki Bal. Wszystkie dzieci były pięknie poprzebierane. Wśród dziewczynek królowały wróżki, księżniczki i motylki. Chłopcy na c... Czytaj wiecej

Odwiedzin:107

Projekt Miś Feluś w grupie "Muchomorki"

Projekt Miś Feluś w grupie

W grupie „Muchomorki” kontynuujemy projekt „Czytanie książek to najlepsza zabawa”. W akcji „Cała polska czyta dzieciom” zachęcamy rodziców, dziadków i innych dorosłych do czytania dzieciom. Czytani... Czytaj wiecej

Odwiedzin:55

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia w naszym mieście po raz kolejny odbył się Orszak Trzech Króli. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w przygotowania. Dzieci zrobiły piękne korony w kolorze żółtym oraz licznie ucz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:155

Odwiedziny garncarza

Odwiedziny garncarza

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził nietypowy gość - garncarz. Każda grupa miała możliwość poznania trudnej pracy garncarza. Artysta ludowy opowiedział przedszkolakom o swoim mało popularnym w dzi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:132

Rodzinne kolędowanie

Rodzinne kolędowanie

Grupa „Muchomorki” kolędowała rodzinnie. Dzieci krótką inscenizacją wprowadziły w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Były śnieżynki, bałwanek, mikołaj, aniołki, choinka oraz Maryja z Józefem. Po prz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:126

Jasełka w „Stokrotkach”

Jasełka w „Stokrotkach”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. My też do nich się przygotowujemy. 19 grudnia 2018 r. 5 – latki wystawiły jasełka. W świątecznej atmosferze przedstawiły historię narodzenia Pana Jezusa. Nasze... Czytaj wiecej

Odwiedzin:148

Jasełka w grupie „Żabki”

Jasełka w grupie „Żabki”

W dniu 20 grudnia 2018 r. dzieci z grupy „Żabki” wystawiły jasełka dla swoich rodziców, kolegów i koleżanek. W tej radosnej atmosferze życzymy: Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śnie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:126

Strażnicy Miejscy w przedszkolu

Strażnicy Miejscy w przedszkolu

Dnia 12 grudnia nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat: „ Bezpieczny pr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:112

Wycieczka do Pracowni Mikołaja w Lublinie

Wycieczka do Pracowni Mikołaja w Lublinie

Nie w Laponii, nie na biegunie północnym, ale w malowniczej krainie Portofino w Lublinie zamieszkał Święty Mikołaj. W dniu 13 grudnia dzieci z naszego przedszkola w Pracowni Mikołaja przy blasku świ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:169

Teatr „Magik” w naszym przedszkolu

Teatr „Magik” w naszym przedszkolu

W poniedziałek 10.12.2018 r. w naszym przedszkolu gościł teatr ,,Magik" z Białegostoku ze spektaklem pt. ,,Pierwsza zima bałwanka Stefanka". W ciekawy i zabawny sposób aktorzy mówili o przyjaźni, do... Czytaj wiecej

Odwiedzin:130

Mikołajki 2018

Mikołajki 2018

,,Mikołajki mogą być jak z bajki … Dla każdego! Dla Tomka, dla Majki, Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza … Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza!” 6 grudnia każda grupa z niecierpliwością czekała... Czytaj wiecej

Odwiedzin:217

Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki w przedszkolu

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu obchodzono Andrzejki. Dzieci z całego przedszkola w salach świętowały ten dzień, tańczyły i słuchały muzyki. Na zakończenie przewidziany był słodki poczęstun... Czytaj wiecej

Odwiedzin:184

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada w przedszkolu był dniem wyjątkowym. Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Każda z grup pod kierunkiem wychowawców wykonała prace plastyczne pr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:117

Projekt Miś Feluś

Projekt Miś Feluś

Drodzy rodzice W naszej grupie będzie obecny Miś Feluś, kochany miś przytulanka, który przez jakiś czas będzie mieszkał w naszej grupie. Miś bierze udział w codziennych aktywnościach grupy. W ten s... Czytaj wiecej

Odwiedzin:119

Barbórka 2018

Barbórka 2018

„Barbórka” obchodzona na cześć św. Barbary to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. 3 grudnia przedszkolaki gościły przedstawicieli kopalni Bogdanka... Czytaj wiecej

Odwiedzin:147

Przegląd poezji „W Krainie Pluszowego Misia”

Przegląd poezji „W Krainie Pluszowego Misia”

26 listopada 2018 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przeglądzie poezji „W Krainie Pluszowego Misia” zorganizowanym przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Przedszkole nr 3 w Ł... Czytaj wiecej

Odwiedzin:202

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjny... Czytaj wiecej

Odwiedzin:184

Iluzjonista Maccino

Iluzjonista Maccino

Każdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Również nasze dzieci 13 listopada miały możliwość wzięcia udziału w pokazie iluzjonisty Maccino, który zaprezentował nam pełen emocji p... Czytaj wiecej

Odwiedzin:225

11 listopada 2018 r. - 100 rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada 2018 r. - 100 rocznica odzyskania niepodległości

W przedszkolu dwa dni trwały uroczystości upamiętniające wydarzenia historyczne związane z tym dniem. 8 listopada 2018r. dzieci 5 letnie z grupy „ Muchomorki” zaprezentowały montaż słowno - muzyczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:371

Zajęcie otwarte w grupie „ Muchomorki”

Zajęcie otwarte w grupie „ Muchomorki”

Nasze przedszkole włączyło się do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. W grupie „Muchomorki” dzieci wraz z rodzicami własnoręcznie wykonywały kotyliony w biało – czerwonych barwach. Poznały ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:214

Odwiedzamy cmentarz

Odwiedzamy cmentarz

Koniec października i początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny. Wspominamy tych, których już z nami nie ma. Tradycja naszego przedszkola jest wizyta na pobliskim cmentarzu. I w tym roku ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:196

„Hej chłopcy bagnet na broń”

„Hej chłopcy bagnet na broń”

26 października w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna o tematyce patriotycznej pt. „Hej chłopcy bagnet na broń”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały znane pieśni wojenne i patriotyczne m. in... Czytaj wiecej

Odwiedzin:197

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Przez dwa tygodnie  zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska. Celem akcji było propagowanie świadomej opieki nad zwierzętami, uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, oraz podejmowanie dz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:192

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

25 października 2018 r. wszystkie maluchy z grup: PSZCZÓŁKI, BIEDRONKI I ZAJĄCZKI odświętnie ubrane zebrały się na uroczystości PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci starały się pięknie występować prz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:206

Dzień Poczty Polskiej - wizyta Pana Listonosza

Dzień Poczty Polskiej - wizyta Pana Listonosza

18 października nasze przedszkole odwiedził Pan listonosz. Podczas spotkania dzieci ze wszystkich grup zapoznały się z jego pracą, dowiedziały się jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata ora... Czytaj wiecej

Odwiedzin:252

Święto Drzewa

Święto Drzewa

Kłaniamy się pięknie, serdecznie witamy i na Święto Drzewa wszystkich zapraszamy. Tym wierszykiem przedszkolaki z grupy „Muchomorki” zaprosiły wszystkie grupy na Dzień Drzewa w naszym przedszkolu. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:249

Jak to było z chlebem?

Jak to było z chlebem?

W grupie „Żabki” odbyły się zajęcia otwarte na temat „Jak to było z chlebem?”. W zajęciach wzięły udział cztery mamy i dziadzio. Dzieci poznały rodzaje zbóż, mąki oraz etapy produkcji chleba. Odbył... Czytaj wiecej

Odwiedzin:171

"Misie" w sklepie

W tym tygodniu dzieci z grupy „Misie” podczas zajęć praktycznych poznawały smak, zapach, kształt i wielkość owoców a także wybrała się także na wycieczkę do pobliskiego sklepu. Dzieci wykazały się o... Czytaj wiecej

Odwiedzin:173

Owocowe szaszłyki

Owocowe szaszłyki

3- latki „Biedronki” na zajęciach robiły pyszne owocowe szaszłyki. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, że owoce są bardzo zdrowe i jedząc je wyrosną na silne i zdrowe. „Jedz owoce i warzywa, ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:179

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:284

Głośne czytanie

Głośne czytanie

W naszym przedszkolu kontynuujemy tradycję głośnego czytania. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do przedszkola na czytanie naszym przedszkolakom. W tym roku grupę „Żabki” odwiedziła Pani z Bibliote... Czytaj wiecej

Odwiedzin:194

Sygnalizacja świetlna

Sygnalizacja świetlna

3-latki „Biedronki” na zajęciach rozmawiały na temat bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, na temat sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Dowiedziały się, że, aby przejść... Czytaj wiecej

Odwiedzin:180

Powitanie Jesieni

Powitanie Jesieni

24 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: "Jesień dary niesie". W tym dniu do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień w ślicznym wianuszku na głowi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:305

Teatr w przedszkolu

Teatr w przedszkolu

25 września 2018 roku w przedszkolu gościł Teatr Jana Brzechwy z Lublina prezentując przedstawienie „Nicpoń krasnal”. Nasza przedszkolna widownia raz po raz wybuchała głośnym śmiechem obserwując peł... Czytaj wiecej

Odwiedzin:254

Dzień z trenerami - zajęcia dodatkowe

Dzień z trenerami - zajęcia dodatkowe

13 września 2018 roku dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w piłkarskich zajęciach prowadzonych przez trenera. Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach z piłką do gry w piłkę nożną. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:206

Uroczystość z okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski

Uroczystość z  okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski

5-latki z grupy „Żabki” wzięły udział w uroczystości z okazji 79 rocznicy bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Uroczystość odbyła się 21 września 2018r. o godz. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:179

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy 20 wrzesień zbliża się,od najmłodszego, aż po starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w ca... Czytaj wiecej

Odwiedzin:269

Wycieczka do Straży Miejskiej

Wycieczka do Straży Miejskiej

Dwie grupy 5 latków Żabki i Muchomorki odbyły wycieczkę do Straży Miejskiej. Przedszkolaki poznały pracę strażników miejskich, wygląd ich munduru oraz wyposażenie samochodu służbowego. Dzieci dowie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:175

Przedszkolaki na przejściu dla pieszych

Przedszkolaki na przejściu dla pieszych

W ramach tygodniowych zajęć związanych z ruchem ulicznym, podczas których przedszkolaki poznawały zasady bezpieczeństwa na drodze postanowiliśmy sprawdzić naszą wiedzę w praktyce i dzieci z grupy Bi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:228

Narodowe Czytanie 2018 w Przedszkolu

Narodowe Czytanie 2018 w Przedszkolu

W ramach akcji Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy nasze przedszkole zaplanowało wspólnie czytanie dzieciom przez  Panią Dyr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:293

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Dni adaptacyjne to ważne chwile w życiu każdego przedszkolaka. To pierwszy kontakt z przedszkolem, kolegami i paniami. Tegoroczne trzylatki to super zuchy! Wraz z rodzicami odważnie przekroczyły pro... Czytaj wiecej

Odwiedzin:264