„Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom


W dniu 8 czerwca 2017 r. bibliotekarka Barbara Wójcik odwiedziła przedszkolaków z grupy „Bławatki” z Przedszkola nr 2 w Łęcznej. Spotkania dzieci z bibliotekarką na głośnym czytaniu odbywają się cyklicznie raz w miesiącu.

tydzien czytaniaTym razem odbyło się głośne czytanie zorganizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Jest to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania, aby obudzić zamiłowanie do sięgania po książki.

Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały książek: „O bolącym ząbku” autorstwa Ramony Nadobnik-Pietki oraz „Kicia Kocia mówi:” Dzień dobry” Anity Głowińskiej. Przedszkolaki uważnie słuchały  i z entuzjazmem odpowiadały na zadawane przez bibliotekarkę pytania. To ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, kolejne głośne czytanie we wrześniu. Pani Basia zaprosiła przedszkolaków, aby wspólnie z rodzicami odwiedziły bibliotekę.

„Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
„Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
„Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie zbliża” - XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom