Spotkanie ze Strażakami


„Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie,
 kiedy syczy ogień i gdy woda płynie”

23 maja 2017 nasze przedszkole odwiedzili strażacy z  Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Panowie ubrani w stroje strażackie - swoją obecnością wzbudzili wielki entuzjazm wśród dzieci. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały ich opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi  gdy zagraża im niebezpieczeństwo i że często narażają własne życie, by ratować innych oraz że niejednokrotnie pomagają zwierzętom. Wiedziały też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i  zdrowo się odżywiają. Dzieci chętnie zadawały pytania, a strażacy chętnie na nie odpowiadali.

Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły obejrzeć wóz strażacki, przymierzyć hełm i ochronne rękawice. Przy okazji dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz w jakim sprzęcie wchodzi on do palącego się mieszkania czy domu.

Na koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gośćmi a z ust niejednego chłopca jak również i dziewczynki padały słowa „Jak będę duży - to, zostanę strażakiem!"- Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na pamiątkę dzieci wręczyły gościom podziękowanie i prace plastyczne przedstawiające pracę strażaków.

Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo. Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie  jest ktoś inny. To ważne aby  mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami