Spotkanie ze Strażakami

„Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie,
 kiedy syczy ogień i gdy woda płynie”

23 maja 2017 nasze przedszkole odwiedzili strażacy z  Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Panowie ubrani w stroje strażackie - swoją obecnością wzbudzili wielki entuzjazm wśród dzieci. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały ich opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi  gdy zagraża im niebezpieczeństwo i że często narażają własne życie, by ratować innych oraz że niejednokrotnie pomagają zwierzętom. Wiedziały też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i  zdrowo się odżywiają. Dzieci chętnie zadawały pytania, a strażacy chętnie na nie odpowiadali.

Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły obejrzeć wóz strażacki, przymierzyć hełm i ochronne rękawice. Przy okazji dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz w jakim sprzęcie wchodzi on do palącego się mieszkania czy domu.

Na koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gośćmi a z ust niejednego chłopca jak również i dziewczynki padały słowa „Jak będę duży - to, zostanę strażakiem!"- Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na pamiątkę dzieci wręczyły gościom podziękowanie i prace plastyczne przedstawiające pracę strażaków.

Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo. Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie  jest ktoś inny. To ważne aby  mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami
Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami Spotkanie ze Strażakami