Pan Kometa - Mobilne planetarium

24-25 kwietnia przedszkole odwiedziło mobilne planetarium. Pan Kometa zabrał dzieci w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu.

Dzięki kopule sferycznej zastosowanej do wyświetlania seansu, przedszkolaki miały możliwość “przeniesienia się” w czasie i przestrzeni. Dzieci obejrzały dwa filmy animowane: “Pan Kometa i Galaktyczny bocian” to film , którego bohaterowie udają się w podróż po Układzie Słonecznym, odwiedzają wszystkie planety, najbardziej znane księżyce i planety karłowate.“Opowieść kosmicznej skali” to film, który w połączeniu z pogadanką i interaktywną zabawą uczy dzieci podstawowej wiedzy na temat gwiazd i planet.
 Pokazy dostarczyły dzieciom niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwoliły rozbudzić zainteresowania dzieci otaczającym nas wszechświatem, ułatwiły zrozumienie otaczającego nas kosmosu.

Pan Kometa - Mobilne planetarium Pan Kometa - Mobilne planetarium Pan Kometa - Mobilne planetarium Pan Kometa - Mobilne planetarium