Dzień Ziemi

"Przyjaciel Ziemi" - pod takim hasłem obchodziliśmy naszym przedszkolu "Dzień Ziemi". Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, aby Ziemia była piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.

W czwartek 20.04. wszystkie grupy pracowały nad wykonaniem plakatu ,,Przyjaciel Ziemi” i ulotek w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę. Efekty naszych prac widoczne są na tablicach i w salach.

Piątek 21.04.był dniem konkursu ekologicznego pt. ,,Dbamy o Ziemię”. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużą wiedząca temat segregacji śmieci, recyklingu. Wiedzą jak oszczędzać wodę i energię. Znają rośliny i zwierzęta objęte ochroną. Wiedzą jak zachować się nad wodą i w lesie.

Konkurs zakończył się zabawą przy piosence ,,Ziemia - wyspa zielona” i wręczeniem nagród-kolorowanek. Po obiedzie rozegrane zostały konkurencje ruchowo- sprawnościowe. Dzieci bawiły się świetnie uczestnicząc w wyścigach, rzucając do celu, omijając przeszkody.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej dzieci.

Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi