Dzień Ziemi


"Przyjaciel Ziemi" - pod takim hasłem obchodziliśmy naszym przedszkolu "Dzień Ziemi". Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, aby Ziemia była piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.

W czwartek 20.04. wszystkie grupy pracowały nad wykonaniem plakatu ,,Przyjaciel Ziemi” i ulotek w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę. Efekty naszych prac widoczne są na tablicach i w salach.

Piątek 21.04.był dniem konkursu ekologicznego pt. ,,Dbamy o Ziemię”. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużą wiedząca temat segregacji śmieci, recyklingu. Wiedzą jak oszczędzać wodę i energię. Znają rośliny i zwierzęta objęte ochroną. Wiedzą jak zachować się nad wodą i w lesie.

Konkurs zakończył się zabawą przy piosence ,,Ziemia - wyspa zielona” i wręczeniem nagród-kolorowanek. Po obiedzie rozegrane zostały konkurencje ruchowo- sprawnościowe. Dzieci bawiły się świetnie uczestnicząc w wyścigach, rzucając do celu, omijając przeszkody.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej dzieci.

Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi