Z życia przedszkola

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresusą bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tyg... Czytaj wiecej

Odwiedzin:53

Kolędowanie z Babcią i Dziadziem u Muchomorków

Kolędowanie z Babcią i Dziadziem u Muchomorków

9 stycznia 2020 r. grupa „Muchomorki” zaprosiła babcie i dziadków do wspólnego kolędowania. Dziewczynki przebrane za aniołki, chłopcy w galowych strojach z babcią i dziadkiem zaśpiewały kolędy. Jak to... Czytaj wiecej

Odwiedzin:31

Jasełka w grupie Stokrotki

Jasełka w grupie Stokrotki

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie życzliwości i miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już trady... Czytaj wiecej

Odwiedzin:109

Czytanie w grupie Bławatki

Czytanie w grupie Bławatki

W ten kolędowy czas grupę „Bławatki” odwiedziła pani Basia z Biblioteki Miejsko - Gminnej. Już tradycyjnie było to spotkanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem przeczytała książecz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:50

Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie

Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. We wszystkich grupach dzieci u... Czytaj wiecej

Odwiedzin:105

Wystawa rzeźb

Wystawa rzeźb

Dzieci z naszego przedszkola wybrały się do CK – Osiedlowego Domu Kultury na wystawę rzeźb Pana Sławomira Pogonowskiego pt. „Idą święta”. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały prace wykonane z dre... Czytaj wiecej

Odwiedzin:78

Zajęcia otwarte dla rodziców

Zajęcia otwarte dla rodziców

W naszym przedszkolu dnia 17.12.2019 r. w grupie 4 latków „Misie” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Ozdoby bożonarodzeniowe”. Rodzice wraz z dziećmi wykonywali ozdoby choinkowe i świąteczne... Czytaj wiecej

Odwiedzin:83

6 grudnia - wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia - wizyta Świętego Mikołaja

Od samego rana w naszym przedszkolu czekała na dzieci niespodzianka, którą był Święty Mikołaj   z Elfem. Radośnie witał dzieci i częstował cukierkami. Po śniadaniu w przedszkolu rozległ się ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:164

Święto Górnicze - Barbórka

Święto Górnicze - Barbórka

„Barbórka” obchodzona na cześć św. Barbary to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. 2 grudnia Pan Kamil Banak i Pan Piotr Świerk, przedstawiciele kopaln... Czytaj wiecej

Odwiedzin:128

Warsztaty artystyczne

Warsztaty artystyczne

W dniach 9 -10 grudnia nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Joanna Grzesiak z Domu Tradycji Ludowej w Starej Wsi niedaleko Łęcznej. Opowiedziała o zwyczajach i tradycjach ludowych związanych ze świętam... Czytaj wiecej

Odwiedzin:107

Andrzejki

Andrzejki

Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Teraz przyszła kolej na zabawę w naszyc... Czytaj wiecej

Odwiedzin:132

IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej pt.: W Krainie Pluszowego Misia

IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej pt.: W Krainie Pluszowego Misia

25 listopada 2019 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przeglądzie poezji „W Krainie Pluszowego Misia”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej oraz Miejs... Czytaj wiecej

Odwiedzin:70

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

21 listopada 2019 r. dzieci z grup: PSZCZÓŁKI i BIEDRONKI odświętnie ubrane zebrały się na uroczystości PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Towarzyszyły im dzieci ze starszej grupy „Żabki”. Dzieci starały si... Czytaj wiecej

Odwiedzin:85

Z wizytą u Pana Mikołaja

Z wizytą u Pana Mikołaja

W dniach 27-28 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Lublina, gdzie znajduje się Kraina Portofino. W towarzystwie Elfów, Pani Mikołajowej i samego Mikołaja dzieci uczestni... Czytaj wiecej

Odwiedzin:86

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowe... Czytaj wiecej

Odwiedzin:164

Jesienne Bajanie

Jesienne Bajanie

19.11.2019 r. dzieci uczestniczyły w Jesiennym Bajaniu. Spotkanie to miało na celu kształcenie nawyków czytelniczych u dzieci. Grupa 4-latków "Misie" zaprezentowały inscenizację do piosenki "Grzybobra... Czytaj wiecej

Odwiedzin:116

Spotkanie z książką Bławatki

„Co to jest niepodległość?” Na to pytanie dzieci szukały odpowiedzi z pomocą pani Basi z biblioteki. Jak każdego miesiąca pani bibliotekarka odwiedziła „Bławatki” aby przeczytać książkę. Tym razem by... Czytaj wiecej

Odwiedzin:70

Jesienne cyferki

Dzieci z naszego przedszkola wykonały „Jesienne cyferki” różnymi technikami plastycznymi. Wykorzystały w swych pracach tworzywo przyrodnicze: kolorowe liście, jarzębinę, szyszki, czapeczki z żołędzi, ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:92

Zajęcia edukacyjne dla Bławatków - Kochamy zwierzaki

Zajęcia edukacyjne dla Bławatków - Kochamy zwierzaki

W dniu 23 października 2019 r. zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z grupy „Bławatki " pn. „Kochamy zwierzęta" w Przedszkolu nr 2 w Łęcznej. Celem spotkania było rozbudzenie w... Czytaj wiecej

Odwiedzin:105

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w całym kraju. Nasza placówka włączyła się aktywnie w obchody tego dnia. Prawa dziecka są w naszej codziennej pracy priorytetem. W każdej g... Czytaj wiecej

Odwiedzin:144

Zabawy na podłodze interaktywnej

Zabawy na podłodze interaktywnej

14 listopada 2019 r. dzieci z naszego przedszkola spędziły czas na zabawach z matą interaktywną. Podczas tych zabaw ćwiczyły zmysł równowagi, dużą motorykę, trenowały skoki obunóż i na jednej nodze. T... Czytaj wiecej

Odwiedzin:134

Kochamy zwierzęta

Kochamy zwierzęta

Przez trzy tygodnie gromadziliśmy karmę dla chorych, maltretowanych i bezdomnych zwierząt, które są pod opieką „Lubelskiego Animals”. „Lubelski Animals” jest stowarzyszeniem opieki nad zwierzętami, kt... Czytaj wiecej

Odwiedzin:175

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu 8 listopada 2018 r. odbyła sie uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły w strojach galowych. W każdej grupie dzieci poznawały s... Czytaj wiecej

Odwiedzin:218

Owocowe szaszłyki i sałatki w Stokrotkach

Owocowe szaszłyki i sałatki w Stokrotkach

Jesień zawitała do grupy „Stokrotek”. Jeden z tygodni poświęciliśmy na poznanie jej darów. Dzieci przyniosły do przedszkola mnóstwo kasztanów, żołędzi i jarzębiny. Przyniosły też owoce, które wykorzys... Czytaj wiecej

Odwiedzin:139

Przedstawienie teatralne Pinokio

Przedstawienie teatralne Pinokio

Przedszkolaki po raz kolejny obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru w Lublinie, tym razem był to „Pinokio” Celem spotkań teatralnych jest kontakt ze sztuką aktorską i aktywne ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:148

Bławatki - spotkanie ze sztuką

Bławatki - spotkanie ze sztuką

Przedszkolaki z grupy „Bławatki” wybrały się do Centrum Kultury w Łęcznej na wernisaż wystawy pokonkursowej „Radość”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prace wykonane techniką malowania węglem. Obser... Czytaj wiecej

Odwiedzin:130

VII Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

VII Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

„Duży i mały to sportowiec doskonały” Łęczna 2019 21 września 2019 roku w Olimpiadzie Sportowej wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1, Przedszkola Publicznego nr 2, Przedszkola Publiczn... Czytaj wiecej

Odwiedzin:109

Jesienne zabawy

Jesienne zabawy

Dzieci z grup "Misie", „Zajączki”, „Bławatki” i „Żabki” korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na jesienny spacer, żeby zaobserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Zauważy... Czytaj wiecej

Odwiedzin:154

Akcja MEN Szkoła pamięta

Akcja MEN Szkoła pamięta

Zbliża się dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby, zapalamy znicze. Pięciolatki z grup: „Stokrotki”, „Muchomorki” i „Żabki” wybrały się na cmentarz by uczcić pami... Czytaj wiecej

Odwiedzin:109

Święto drzewo

Święto drzewo

W dniach 10 – 11 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto drzewa”. W tych dniach we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:213

Spotkanie z Panem listonoszem

Spotkanie z Panem listonoszem

18 października nasze przedszkole odwiedził Pan listonosz. Podczas spotkania dzieci ze wszystkich grup zapoznały się z jego pracą, dowiedziały się jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata oraz ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:164

Las blisko nas – spotkanie z leśniczym

Las blisko nas – spotkanie z leśniczym

15.10.2019 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: Leśniczy Nadleśnictwa Świdnik. Pan Adam opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci dowiedziały się także, ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:176

Spotkanie z iluzjonistą

Spotkanie z iluzjonistą

3 października do naszego przedszkola zawitał iluzjonista Maccino, który zaprezentował pełen emocji pokaz iluzji. Magik pokazał wiele ciekawych sztuczek,     a do wykonania niektór... Czytaj wiecej

Odwiedzin:214

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, Że kiedy wrzesień kończy się, Od najmłodszego aż po starszaka, Wszyscy świętują Dzień Chłopaka. 30 września w naszym przedszkolu  odbyła się uroczystość z okazji D... Czytaj wiecej

Odwiedzin:225

Narodowe Czytanie – 9 września 2019r.

Narodowe Czytanie – 9 września 2019r.

W ramach akcji Narodowe Czytanie nasze przedszkole zaplanowało wspólnie czytanie dzieciom przez  Panią Dyrektor, pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości. W tym roku  w ramach ak... Czytaj wiecej

Odwiedzin:186

Głośne czytanie w Bławatkach i Muchomorkach

Głośne czytanie w Bławatkach i Muchomorkach

W piątkowe popołudnie do grup „Bławatki” i „Muchomorki” zawitali tajemniczy goście. A kim byli ci goście? - to Pani Basia z Miejsko – Gminnej Biblioteki i Pani Justyna mama Tereski. Panie odwiedziły d... Czytaj wiecej

Odwiedzin:153

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:172

Powitanie Jesieni

Powitanie Jesieni

24 września dzieci ze wszystkich grup włączyły się w obchody powitania jesieni pod hasłem: „Witamy jesień”. W tym dniu do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień w ślicznym jesiennym stroju. Wszystki... Czytaj wiecej

Odwiedzin:200

Zakończenie Roku Przedszkolnego

Zakończenie Roku Przedszkolnego

19 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie pięciolatków. Młodsze dzieci wierszem, piosenką i tańcem podziękowały starszy kolegom  a starszaki natomiast pożegnały nie tylko dz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:218

Wycieczka do Majątku Rutka

Wycieczka do Majątku Rutka

18 czerwca 2019 r. dzieci 3 i 4 letnie wybrały się w piękny i słoneczny wtorkowy dzień do gospodarstwa agroturystycznego -„ Majątek Rutka” w Puchaczowie. W gospodarstwie obejrzeliśmy stado konika pol... Czytaj wiecej

Odwiedzin:233