Ćwiczyć każdy może

Ruch poza przedszkolem: aktywność z udziałem rodziny”- Obszar nr VIII

Okazją do podejmowania aktywności ruchowej z udziałem najbliższych członków rodziny stałe uroczystości przedszkolne z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka, oraz udział w obchodach Dni Łęcznej .

20 marca 2014r Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej zorganizowało dla dzieci 5 letnich i ich rodziców zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i aktywnego spędzania czasu. Zajęcia zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Ćwiczyć każdy może” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Roku Przedszkola /Szkoły w ruchu.

Zajęcie odbyło się w miasteczku rowerowym przy Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej przy ul. Jaśminowej 7. Dzieci z grupy 5 latków pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej uczyły się bezpiecznego poruszania się na rowerze, poznały znaki drogowe oraz właściwe i niewłaściwe zachowania w ruchu drogowym. Ciekawym elementem zajęcia było kierowanie przez policjantów ruchem na skrzyżowaniu.

Dużą niespodziankę sprawiły dzieciom prezenty ,,Plecak bezpiecznego rowerzysty” ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, które otrzymał każdy uczestnik zajęcia.

Celem zajęcia było wskazanie dzieciom różnych możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz poznanie zasad bezpiecznego i prawidłowego poruszania się po drogach.

rowery  rowery  rowery

W dniu 12.06.2013 uczestniczyliśmy w I miedzyprzedszkolnej olimpiadzie sportowej. Przygotowania zaczęliśmy od wyłonienia drużyny, która żałujemy ,że musiała składać sie tylko z 10 zawodników, bo wśród naszych 5 i 6 latków wszyscy są sportowcami ! W dniu olimpiady ubrani w niebiesko-żółte barwy, wraz ze wspaniałymi kibicami wyruszyliśmy na stadion GKS. Tam, na głównej płycie boiska zdobyliśmy I miejsce ! Bardzo cieszyliśmy się z tej wygranej: pucharu, medali i wspaniałych nagród, ale jeszcze bardziej cieszył nas fakt, że mogliśmy sie spotkać z kolegami i kibicami z innych przedszkoli, wykonywać konkurencje w miłej, przyjaznej atmosferze i swoją postawę pokazać, że walczyć trzeba do końca !

olimpiada olimpiada olimpiada
olimpiada olimpiada

10 czerwca 2013 nasi podopieczni mieli niespodziankę – w ogrodzie przedszkolnym ustawiono dmuchane zamki i trampolinę, na których dzieci mogły hasać do woli. Atrakcja została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Było mnóstwo radości, zabawy, energii i śmiechu. Dzieci radośnie fikały koziołki i skakały wysoko w górę. Dzieci wspaniale się bawiły skacząc, brykając i zjeżdżając “z górki na pazurki” a przy okazji ćwiczyły cierpliwość oczekując na swoją kolej w zabawie. Podczas zabawy panowała miła i radosna atmosfera. Chętni malowali buźki i jeździli samochodzikami na akumulator.

placrozrywki placrozrywki placrozrywki
placrozrywki placrozrywki

dzień dziecka  dzień dziecka  dzień dziecka

Poprawiony (czwartek, 11 czerwca 2015 14:38)