Przedszkole
Ćwiczyć każdy może

Ruch poza przedszkolem: aktywność z udziałem rodziny”- Obszar nr VIII

Okazją do podejmowania aktywności ruchowej z udziałem najbliższych członków rodziny stałe uroczystości przedszkolne z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka, oraz udział w obchodach Dni Łęcznej .

20 marca 2014r Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej zorganizowało dla dzieci 5 letnich i ich rodziców zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i aktywnego spędzania czasu. Zajęcia zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Ćwiczyć każdy może” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Roku Przedszkola /Szkoły w ruchu.

Zajęcie odbyło się w miasteczku rowerowym przy Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej przy ul. Jaśminowej 7. Dzieci z grupy 5 latków pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej uczyły się bezpiecznego poruszania się na rowerze, poznały znaki drogowe oraz właściwe i niewłaściwe zachowania w ruchu drogowym. Ciekawym elementem zajęcia było kierowanie przez policjantów ruchem na skrzyżowaniu.

Dużą niespodziankę sprawiły dzieciom prezenty ,,Plecak bezpiecznego rowerzysty” ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, które otrzymał każdy uczestnik zajęcia.

Celem zajęcia było wskazanie dzieciom różnych możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz poznanie zasad bezpiecznego i prawidłowego poruszania się po drogach.

 rowery rowery rowery
 rowery rowery rowery
 rowery rowery rowery
 rowery rowery rowery
 rowery rowery rowery
 rowery rowery rowery
 rowery rowery rowery
 rowery rowery rowery
 rowery rowery rowery


W dniu 12.06.2013 uczestniczyliśmy w I miedzyprzedszkolnej olimpiadzie sportowej. Przygotowania zaczęliśmy od wyłonienia drużyny, która żałujemy ,że musiała składać sie tylko z 10 zawodników, bo wśród naszych 5 i 6 latków wszyscy są sportowcami ! W dniu olimpiady ubrani w niebiesko-żółte barwy, wraz ze wspaniałymi kibicami wyruszyliśmy na stadion GKS. Tam, na głównej płycie boiska zdobyliśmy I miejsce ! Bardzo cieszyliśmy się z tej wygranej: pucharu, medali i wspaniałych nagród, ale jeszcze bardziej cieszył nas fakt, że mogliśmy sie spotkać z kolegami i kibicami z innych przedszkoli, wykonywać konkurencje w miłej, przyjaznej atmosferze i swoją postawę pokazać, że walczyć trzeba do końca !

olimpiada olimpiada olimpiada
olimpiada olimpiada olimpiada
olimpiada olimpiada olimpiada
olimpiada olimpiada olimpiada
olimpiada olimpiada olimpiada
olimpiada olimpiada olimpiada
olimpiada olimpiada olimpiada
olimpiada olimpiada  

10 czerwca 2013 nasi podopieczni mieli niespodziankę – w ogrodzie przedszkolnym ustawiono dmuchane zamki i trampolinę, na których dzieci mogły hasać do woli. Atrakcja została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Było mnóstwo radości, zabawy, energii i śmiechu. Dzieci radośnie fikały koziołki i skakały wysoko w górę. Dzieci wspaniale się bawiły skacząc, brykając i zjeżdżając “z górki na pazurki” a przy okazji ćwiczyły cierpliwość oczekując na swoją kolej w zabawie. Podczas zabawy panowała miła i radosna atmosfera. Chętni malowali buźki i jeździli samochodzikami na akumulator.

placrozrywki placrozrywki placrozrywki
placrozrywki placrozrywki placrozrywki
placrozrywki placrozrywki placrozrywki
placrozrywki placrozrywki placrozrywki
placrozrywki placrozrywki placrozrywki
placrozrywki placrozrywki placrozrywki
placrozrywki placrozrywki  

 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka
 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka
 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka
 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka
 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka
 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka
 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka
 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka
 dzień dziecka dzień dziecka dzień dziecka

Poprawiony (czwartek, 11 czerwca 2015 14:38)