Pomagamy zwierzętom! - zajęcia realizowane w ramach projektu: "Bliżej pieska".

W tym roku nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego „Bliżej pieska”. W ramach projektu w grupach zorganizowano zajęcia edukacyjne, które miały na celu uświadamianie dzieciom, jak należy opiekować się zwierzętami, dzieci chętnie opowiadały o swoich pupilach. Dowiedziały się dlaczego zwierzęta potrzebują naszej pomocy, poznały różne rasy psów, omówiły akcesoria niezbędne każdemu pieskowi, dowiedziały się jak przyjmować pozycję „żółwia” w sytuacji,, gdy zaatakuje nas pies. Ponadto poznały prawa zwierząt i obowiązki związane z opieką nad nimi. Wspólnie opracowaliśmy kodeks zachowań względem czworonożnych przyjaciół. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, piosenek i literatury tematycznie związanej ze zwierzętami . Aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę karmy dla zwierząt w schroniskach. Przez trzy tygodnie w ramach akcji ,,Październik miesiącem dobroci dla zwierząt" dzieci wraz z rodzicami przynosiły do przedszkola karmę i różne akcesoria, które zostaną przekazane do schroniska. Jesteśmy przekonani, że dzięki działaniom podejmowanym w projekcie, nasze przedszkolaki nauczą się być odpowiedzialnymi posiadaczami czworonożnych pupili.

Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom
Pomagamy Zwierzętom Pomagamy Zwierzętom  

Poprawiony (środa, 11 listopada 2020 19:27)

 

Aktualności:

Poprzednia strona Nastepna strona Strona:

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

MINISTERSTWO FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ ul. Wspólna 2/4, 00-926 WarszawaRaport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego Nazwa i adres podmiotu publicznegoPrzedszkole Publiczne Nr 2... Czytaj wiecej

Odwiedzin:405

WALENTYNKI w PRZEDSZKOLU

WALENTYNKI w PRZEDSZKOLU

  „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"... Czytaj wiecej

Odwiedzin:363

PROGRAM EDUKACYJNY "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE"

PROGRAM EDUKACYJNY

W styczniu Nasze Przedszkole brało udział w programie edukacyjnym pt. "Skąd się biorą produkty ekologiczne" organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Łęcznej. Celem programu był... Czytaj wiecej

Odwiedzin:387

„Kodowanie od malucha” w „Pszczółkach” - cz. III

„Kodowanie od malucha” w „Pszczółkach” - cz. III

„Kodowanie od malucha” w „Pszczółkach” - cz. III W III części projektu „Kodowanie od malucha” dzieci z grupy „Pszczółki” układały karmnik   z pasków kolorowego papieru a następnie przykleił... Czytaj wiecej

Odwiedzin:322

„Magiczna moc bajek” moduł IV

„Magiczna moc bajek” moduł IV

„Magiczna moc bajek” moduł IV „Stokrotki„ i „Pszczółki” w styczniu rozmawiały na temat piękna i solidarności. Dzieci obejrzały dobranockę z dawnych lat – Smerfy, na podstawię której dowiedziały się c... Czytaj wiecej

Odwiedzin:365

„Magiczna moc bajek” – moduł III

„Magiczna moc bajek” – moduł III

„Magiczna moc bajek” – moduł III „Pszczółki” i „Stokrotki” w czasie III modułu poznały opowiadanie „Wróbel co oćwierkał sąsiadów” Pana Poety, obejrzały dobranockę z dawnych lat „Porwanie Baltazara Gą... Czytaj wiecej

Odwiedzin:378

„Kodowanie od malucha” cz. II

„Kodowanie od malucha” cz. II

„Kodowanie od malucha” cz. II Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” bawiły się kodowaniem. Z kolorowanych kartoników  na macie do kodowania  dzieci ułożyły prezent i głowę Mikołaja. Dużą radość... Czytaj wiecej

Odwiedzin:427

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka   Czytaj wiecej

Odwiedzin:571

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY 19 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy! Przedszkolaki przebrane były w barwne i pomysłowe stroje. W każdej grupie spotkać można było wróżki, piratów i wielu innych... Czytaj wiecej

Odwiedzin:540

Zimowe zabawy w przedszkolu

Zimowe zabawy w przedszkolu

Zimowe zabawy w przedszkolu Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z wszystkich grup dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny p... Czytaj wiecej

Odwiedzin:483

Świąteczne przygotowania w naszym przedszkolu

Świąteczne przygotowania w naszym przedszkolu

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W NASZYM PRZEDSZKOLU Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane... Czytaj wiecej

Odwiedzin:533

Przedszkolny przegląd twórczości plastycznej dzieci BOMBKA BOŻONARODZENIOWA

Przedszkolny przegląd twórczości plastycznej dzieci BOMBKA BOŻONARODZENIOWA

Przedszkolny przegląd twórczości plastycznej dzieci "BOMBKA BOŻONARODZENIOWA" Czytaj wiecej

Odwiedzin:423

Mikołajki

Mikołajki

Mikołajki "Święty Mikołaj" Jedzie święty Mikołaj Białą brodą świeci Worek z prezentami Ma dla grzecznych dzieci Po śniegu, po białym W zwinne renifery Wspaniałym zaprzęgiem Pędzi w dwójki czt... Czytaj wiecej

Odwiedzin:476

Dzień Górnika

Dzień Górnika

DZIEŃ GÓRNIKA Dnia 3 grudnia 2020 r. w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Maluchy poznały wiele ciekawostek na t... Czytaj wiecej

Odwiedzin:450

Magiczna moc bajek

Magiczna moc bajek

Magiczna moc bajek Dzieci z grup: „Stokrotki” i „Pszczółki” wykonały zadania z modułu II. Przedszkolaki słuchały opowiadań i rozmawiały na temat przyjaźni i miłości. Oglądały bajki z dawnych lat, któ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:454

Andrzejki 2020r.

Andrzejki 2020r.

ANDRZEJKI 2020r. Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Teraz przyszła kolej... Czytaj wiecej

Odwiedzin:389

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia, poznały przygodę najpopularniejszego mi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:398

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka 27 listopada 2020 r. dzieci z grup: „Pszczółki” i Biedronki” odświętnie ubrane zebrały się na uroczystości PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Towarzyszyły im dzieci z grupy „Stokr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:453

Jesienne zabawy

Jesienne zabawy Czytaj wiecej

Odwiedzin:403

Prawa Dziecka

Prawa Dziecka

Prawa Dziecka Mam prawo do życia, do bycia, do chcenia. Mam prawo do miłości, radości, tworzenia. Mam prawo do nauki, wiedzy i wiary. Mam prawo do marzeń, do snu i zabawy. Mam prawo do gniewu i złe... Czytaj wiecej

Odwiedzin:380

Dbajcie o zdrowie

Dbajcie o zdrowie

Dbajcie o zdrowie! W miesiącu listopadzie dzieci zapoznały się z tematyką dbamy o zdrowie. Jednym z tematów dnia były wirusy i bakterie. Dzieci dowiedziały się m.in. skąd one się biorą, gdzie można j... Czytaj wiecej

Odwiedzin:372

Projekt edukacyjny „Kodowanie od malucha”

Projekt edukacyjny „Kodowanie od malucha”

Projekt edukacyjny „Kodowanie od malucha” Dzieci z grupy „Pszczółki” będą uczyć się kodowania w okresie od listopada 2020 r. do maja 2021 r. W każdym miesiącu przeprowadzone zostaną 2 zajęcia z kodow... Czytaj wiecej

Odwiedzin:401

Magiczna jesień w grupie Biedronki

Magiczna jesień w grupie Biedronki

Magiczna jesień w grupie Biedronki Wspólnie z dziećmi postanowiliśmy , że ta jesień będzie dla nas jedną wielką inspiracją .Nastawiamy się pozytywnie , przychodząc wcześnie do przedszkola i robimy ws... Czytaj wiecej

Odwiedzin:436

Pamiętamy

Pamiętamy

Pamiętamy „Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach. Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma. Wspominają drogie imiona, zasłaniają lampki przed wiatrem …” Listopad to mie... Czytaj wiecej

Odwiedzin:400

11 Listopada

11 Listopada

11 Listopada Każdy przedszkolak od najmłodszej grupy uczy się symboli narodowych swojego kraju. Będąc 5- latkiem dużo wie o Polsce, potrafi narysować flagę , wskaże godło i zaśpiewa nasz hymn. W tym... Czytaj wiecej

Odwiedzin:399

Śpiewamy Hymn

  Czytaj wiecej

Odwiedzin:374

Pomagamy zwierzętom! - zajęcia realizowane w ramach projektu: Bliżej pieska

Pomagamy zwierzętom! - zajęcia realizowane w ramach projektu: Bliżej pieska

Pomagamy zwierzętom! - zajęcia realizowane w ramach projektu: "Bliżej pieska". W tym roku nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego „Bliżej pieska”. W ramach projektu w grupac... Czytaj wiecej

Odwiedzin:601

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy Magiczna Moc Bajek

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy Magiczna Moc Bajek

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek” "Stokrotki" i "Pszczółki" dołączyły do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek". Wykonaliśmy następujące zadania z Moduł... Czytaj wiecej

Odwiedzin:447

Święto drzewa

Święto drzewa

Święto drzewa Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październi... Czytaj wiecej

Odwiedzin:504

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:473

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

POWITANIE JESIENI 23 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna kolejna pora roku – jesień. W t... Czytaj wiecej

Odwiedzin:552

Dzień spadającego liścia

Dzień spadającego liścia

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA W naszym Przedszkolu obchodziliśmy „Dzień spadającego liścia”. Pani Ania przygotowała zagadki o porach roku. Rozmawialiśmy o tym jakie zmiany zachodzą jesienią w przyrodzie. ... Czytaj wiecej

Odwiedzin:569

Spotkanie adaptacyjne

Spotkanie adaptacyjne

Spotkanie adaptacyjne – 28 sierpnia 2020 r. W trosce o dobre samopoczucie dzieci i zniwelowanie stresu wynikającego z przyzwyczajania się do grupy, w naszym przedszkolu przeprowadzono spotkanie adapt... Czytaj wiecej

Odwiedzin:388

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 21 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dz... Czytaj wiecej

Odwiedzin:600

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją oc... Czytaj wiecej

Odwiedzin:485

Deklaracji dostępności

Wstęp deklaracji: Przedszkole nr 2 w Łęcznej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron inte... Czytaj wiecej

Odwiedzin:871

Narodowe Czytanie - 7 września 2020 r.

Narodowe Czytanie - 7 września 2020 r.

Narodowe Czytanie - 7 września 2020 r. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Narodowym Czytaniu. Lekturą było wybitne dzieło J. Słowackiego „Balladyna”. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem fr... Czytaj wiecej

Odwiedzin:578